Trwa ładowanie...
d4khe4r
IAR

Brigitte Bardot pisze list do Ewy Kopacz

Brigitte Bardot protestuje przeciwko praktykowanemu w Polsce i na Węgrzech oskubywaniu z piór żywych gęsi i kaczek. Francuska aktorka i obrończyni zwierząt wysłała w tej sprawie list do premierów obu krajów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brigitte Bardot
Brigitte Bardot (PAP, Fot: Jean-Marc Haedrich)
d4khe4r

Przyczyną gniewu słynnej francuskiej aktorki jest reportaż nadany przed kilkoma dniami przez tamtejszą telewizję publiczną France 2. List do Ewy Kopacz i Viktora Orbana został opublikowany na stronie internetowej Fundacji Brigitte Bardot.

Francuska gwiazda mówi w nim o "straszliwych zdjęciach kręconych w polskich i węgierskich fermach, pokazujących gęsi żywcem oskubywane z piór w warunkach niegodnych i oburzających".

Brigitte Bardot dodaje, że zadawanie takich cierpień zwierzętom jest "niegodne rozwiniętego kraju" i przypomina, że Polska i Węgry ratyfikowały europejską konwencję ochrony zwierząt hodowlanych. List kończy się żądaniem, by szefowie rządów obu krajów "zakazali tej haniebnej i niedopuszczalnej praktyki".

Brigitte Bardot zakończyła karierę filmową na początku lat 70. Od tego czasu poświęca się wyłącznie sprawie ochrony zwierząt.

d4khe4r

Podziel się opinią

Share
d4khe4r
d4khe4r
Więcej tematów