Trwa ładowanie...
29-06-2016 08:34

Brexit. Rosyjska prasa: co dalej ze zjednoczoną Europą?

• "Rossijskaja Gazieta": powodzenie projektu Zjednoczonych Stanów Europy jest mało prawdopodobne
• W czwartek blisko 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem Zjednoczonego Królestwa z UE

Share
Brexit. Rosyjska prasa: co dalej ze zjednoczoną Europą?Źródło: AFP, fot: Leon Neal
d1uglmu

Rosyjskie media sporo miejsca poświęcają ostatnim wydarzeniom w Unii Europejskiej. "Rossijskaja Gazieta" - zastanawiając się nad procedurą Brexitu - zauważa, że Bruksela musi podjąć decyzję co do przyszłości Unii, bowiem powodzenie projektu Zjednoczonych Stanów Europy jest mało prawdopodobne.

Według rządowego dziennika na obecnym szczycie UE nie zapadną żadne ważne decyzje dotyczące Brexitu. Za to, jak sugeruje gazeta, mogą odżyć dawne plany, związane ze stworzeniem konfederacji państw europejskiej.

Jej jądrem miałyby być: Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg i Włochy. Pozostałe państwa musiałby się opowiedzieć czy chcą eurointegracji, czy nie, a każdy kraj nastawiony sceptycznie zostałby odsunięty od tego procesu.

d1uglmu

- Na tę chwilę można powiedzieć, że raczej nie uda się stworzyć Zjednoczonych Stanów Europy, bowiem większość europejskich narodów chce zachować swoją suwerenność - stwierdza "Rossijskaja Gazieta".

Dodaje przy tym, że wszyscy mają już dość brukselskiej demokracji, dlatego tak wyraźny jest konflikt między elitami Europy, a mieszkańcami krajów unijnych, którzy - jak pisze dziennik - "nienawidzą brukselskiej centrali".

W czwartek blisko 52 procent Brytyjczyków opowiedziało się w referendum za wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

d1uglmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uglmu
Więcej tematów