Trwa ładowanie...

Brexit: będzie drugie referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

Brexit: będzie drugie referendum? Posłanka Partii Pracy, Caroline Flint, zabrała głos w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Share
Brexit: będzie drugie referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
Źródło: East News, Fot: AFP/EAST NEWS
d3l3v8f

Brexit – drugie referendum

Jak podaje Interia, posłanka Partii Pracy, Caroline Flint, oznajmiła, że około 60-70 deputowanych kategorycznie sprzeciwia się ponownemu referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Należy podkreślić, iż Flint reprezentuje jeden z okręgów w Yorkshire, gdzie przeważająca część uczestników referendum z 2016 opowiedziała się za opuszczeniem Unii. Obecnie Partia Pracy ma w Izbie Gmin 185 deputowanych, a zwolenników ponownego referendum jest coraz więcej. Przywódca Partii Pracy, Jeremy Corbyn, który wcześniej zajmował ws. brexitu bardzo niejednoznaczne stanowisko oznajmił, że jego ugrupowanie zamierza poprzeć ponowne głosowanie.

Brexit – Partia Pracy opowie się za ponownym referendum

Wiadomo, że Partia Pracy poprzez wspieranie ponownego referendum zamierza zapobiec twardemu brexitowi lub wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty na warunkach, które ustaliła z Unią Theresa May. Mimo to przywódca ugrupowania nadal zamierza równolegle szukać innych rozwiązań trudnej sytuacji, w której znalazła się Wielka Brytania. Do sprawy ewentualnego drugiego referendum odniósł się również Kanclerz Skarbu w brytyjskim gabinecie cieni, John McDonnell. Jego zdaniem Partia Pracy została zmuszona do zajęcia takiego stanowiska, czemu winny jest sposób prowadzenia negocjacji przez premier Theresę May.

Przypominamy, że w Połowie marca w Izbie Gmin znów po raz kolejny odbędzie się głosowanie nad porozumieniem z UE ws. warunków wyjścia. May wciąż odrzuca możliwość ponownego referendum.

Przypominamy, że Wielka Brytania planowo ma opuścić Wspólnotę o północy 29 marca 2019 roku.

d3l3v8f

Podziel się opinią

Share
d3l3v8f
d3l3v8f
Więcej tematów