Trwa ładowanie...
d15paso
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Brat ściganego Salaha Abdeslama radzi mu, by się poddał

Brat ściganego międzynarodowym listem gończym Salaha Abdeslama w wywiadzie zamieszczonym na stronie internetowej francuskiej telewizji BFMTV radzi mu, by oddał się w ręce policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brat ściganego Salaha Abdeslama radzi mu, by się poddał
(Twitter)
d15paso

- Oczywiście, radzę mu, by zgłosił się na policję, dzięki czemu wymiar sprawiedliwości mógłby rzucić światło na tę historię - powiedział mieszkający w Brukseli Mohamed Abdeslam. Podkreślił, że jego brat "wciąż powinien być uważany za niewinnego", gdyż nie został przesłuchany.

Belgijska policja zatrzymała Mohameda Abdeslama w brukselskiej imigranckiej dzielnicy Molenbeek i w poniedziałek wczesnym popołudniem wypuściła go. Trzeci brat, Brahim Abdeslam, to jeden z kamikadze, odpowiedzialnych za piątkowe zamachy w ParyżuParyżu, w których zginęło 129 osób.

Władze podejrzewają Salaha, że był częścią ekipy zabójców, którzy zaatakowali Paryż. W niedzielę Belgia wydała za nim międzynarodowy list gończy. Ostrzegła w nim, że poszukiwany jest niebezpieczny, i odradziła jakiekolwiek działanie na własną rękę.

d15paso

- Jesteśmy rodziną, myślimy o nim, zastanawiamy się, gdzie jest, czy się boi, czy ma co jeść - powiedział Mohamed.

26-letni Salah Abdelslam jest poszukiwany, ponieważ to on wynajął samochód Volkswagen Polo, którym w piątek zamachowcy podjechali do sali koncertowej Bataclan, gdzie zabili prawie 90 osób.

d15paso

Podziel się opinią

Share

d15paso

d15paso
Więcej tematów