Trwa ładowanie...
d22pzmh
d22pzmh

Bp Stefanek: "zdrowy rozsądek nie wyprowadził się z Wiejskiej"

Biskup Stanisław Stefanek z zadowoleniem przyjął odrzucenie przez Sejm projektu ustawy o równym statusie mężczyzn i kobiet. W rozmowie z KAI przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że "zdrowy rozsądek nie wyprowadził się z Wiejskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d22pzmh

Biskup ubolewa, że podczas gdy parlamentarzyści mają tyle poważnych zadań wobec ojczyzny, "zabrano im trochę czasu na zajmowanie się rzeczą niepoważną". Stanisław Stefanek podkreślił, że "geniusz kobiety i zadania mężczyzny" spotykają się w równości powołania i żadne regulacje prawne nie są potrzebne. Biskup dodał, że gdyby posłowie poczytali Dekalog, na pewno szybciej doszliby do poważnych osiągnięć legislacyjnych.

Za odrzuceniem projektu głosowało 212 posłów, 187 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Projekt zakładał między innymi zakaz różnego traktowania obywateli - na przykład ze względu na wiek, przekonania lub orientację seksualną. Przewidywał także powołanie Urzędu do Spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn oraz zmiany w podręcznikach szkolnych i programach kształcenia dzieci i młodzieży.

d22pzmh

Podziel się opinią

Share

d22pzmh

d22pzmh
Więcej tematów