Trwa ładowanie...
da61qwz

Bp Pieronek: niepodległość i wolność nie jest dobrze wykorzystana

Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka, niepodległość i wolność, której nie mamy za wiele, nie jest w sposób właściwy wykorzystywana. Opinię taką wyraził biskup Pieronek z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości.

Share
da61qwz

Według biskupa Pieronka, jest to święto, w którym powinniśmy się zastanowić nad tym, co robimy z tą niepodległością, bo - jak zaznaczył - nie mamy jej wcale za wiele.

Jeżeli przyjrzymy się datom, to jest to już 83. rok od uzyskania niepodległości. Ale tak naprawdę mieliśmy ją zaledwie 33 lata, gdyż należy odliczyć od tej rocznicy 6 lat okupacji hitlerowskiej oraz 44 lata zniewolenia komunistycznego - powiedział bp Pieronek.

W jego ocenie, pytanie, co robimy z tą niepodległością i wolnością, jest zasadne, choćby dlatego, że w życiu publicznym i gospodarczym nie dzieje się dobrze.

Jest bardzo trudno niepodległość uzyskać, ale okazuje się, że jest także bardzo trudno tę niepodległość utrzymać, bo do tego trzeba rozumu i serca dla Ojczyzny - powiedział. Zaznaczył, że wymaga to ogromnego wysiłku, w który powinniśmy się włączyć wszyscy, by rosło to, co jest dobrem wspólnym.

I dopiero z tego dobra wspólnego będziemy mogli potem czerpać dla siebie. Natomiast jeżeli wszyscy rzucimy się, żeby tę Rzeczpospolitą rozgrabić, to zostaniemy sami, bez Ojczyzny. I to jest na tle tego wszystkiego, co się w Polsce ostatnio dzieje, lekcją najważniejszą w tym święcie - podkreślił biskup Pieronek.(aka)

da61qwz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da61qwz
da61qwz
Więcej tematów