Trwa ładowanie...

Boże Narodzenie 2020. Limit osób na Wigilii. Ekspert komentuje

Boże Narodzenie 2020 będzie inne niż zawsze. Wszystko przez rządowe obostrzenia, które wprowadziły ograniczenie liczby gości przy świątecznym stole. Ile osób będzie mogło być obecnych na Wigilii?
Share
Boże Narodzenie 2020. Ile osób na Wigilii?
Boże Narodzenie 2020. Ile osób na Wigilii?Źródło: Pixabay
d44jq1a

Boże Narodzenie 2020. Ograniczenia przy wigilijnym stole

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził specjalne obostrzenia, które mają ograniczyć transmitowanie śmiercionośnego wirusa. Obostrzenia te mają obowiązywać co najmniej do 27 grudnia. To oznacza, że ograniczenia będą stosowane także w wigilię oraz święta Bożego Narodzenia. Ile osób będzie mogło przebywać na kolacji wigilijnej? Z rozporządzenia wynika, że przy świątecznym stole będzie mogło być maksymalnie 5 osób plus osoby organizujące Wigilię.

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu.

d44jq1a

Boże Narodzenie 2020. Ekspert komentuje przepisy

W ostrych słowach w programie "Newsroom" rządowe obostrzenia skomentował prof. Krzysztof Simon. - Ja, mając liczną rodzinę, ograniczę z nimi kontakt w czasie świąt tak, jak mogę, bo wydaje mi się, że jeszcze nie byłem zakażony - powiedział w programie "Newsroom" dolnośląski konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon, pytany o obostrzenia w czasie Bożego Narodzenia.

- To jest świadome postępowanie, trzeba jakoś walczyć z tą epidemią - powiedział. Jednocześnie profesor wyśmiał planowane przez rząd wprowadzenie limitu gości przy wigilijnym stole do pięciu osób. - To jest lekka przesada. Jak się wydaje coś takiego, to trzeba to egzekwować. Policja będzie chodziła po domach i sprawdzała, ile osób jest na Wigilii? Przecież to jest pośmiewisko! - dodał.

Przełomowy sondaż dla opozycji? Cezary Tomczyk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44jq1a

Podziel się opinią

Share
d44jq1a
d44jq1a
Więcej tematów