Trwa ładowanie...

Boże Ciało. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom w Gnieźnie, kontrowersyjne słowa abp. Marka Jędraszewskiego w Krakowie

Prymas Polski, abp Wojciech Polak podczas uroczystości z okazji Bożego Ciała w homilii podziękował m. in. wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z epidemią koronawirusa w Polsce. Z kolei abp Marek Jędraszewski mówił w Krakowie o groźbach płynących zza granicy Polski oraz o "ideologiach uwłaczających godności człowieka".

Share
Boże Ciało. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom w Gnieźnie, kontrowersyjne słowa abp. Marka Jędraszewskiego w KrakowieŹródło: PAP
d1t68mo

Boże Ciało. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom w Gnieźnie

W całej Polsce odbywały się uroczystości Bożego Ciała. Prymas Polski, abp Wojciech Polak przewodniczył uroczystościom w Bazylice Prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie. Podczas w homilii nawiązał do epidemii koronawirusa w Polsce:

- I choć dziś, w przeżywanym wciąż przez nas wszystkich czasie epidemii, musimy dalej zachować konieczną ostrożność, by nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo, to jednak, gdy wyjdziemy po mszy świętej na ulice naszego miasta, będziemy i my mieć jeszcze raz okazję do tego, by dać świadectwo o Bogu, który zostawił wśród nas swojego Syna, świadectwo o tym, że On nas nigdy, w żadnym czasie i w żadnej sytuacji, nie opuszcza i nie pozostawia samymi – podkreślił Prymas, abp Wojciech Polak w Gnieźnie.

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Podziękował on za wszystkich pracowników służby zdrowia, a także za kapłanów i wolontariuszy "którzy w czasie pandemii są na pierwszej linii frontu i narażają swoje życie dla dobra chorych i cierpiących – wciąż jeszcze narażają swoje życie. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie, który przeżywamy jako Kościół, idą do osób skrzywdzonych i wykorzystanych, by im okazać bliskość i solidarność".

d1t68mo

Boże Ciało. Uroczystości w Krakowie

Natomiast w Krakowie centralne uroczystości Bożego Ciała miały miejsce przed Katedrą Wawelską. Tam rozpoczęła się procesja, która przeszła na krakowski Rynek, gdzie zakończyła się mszą św. Uroczystościom przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a wziął w nich udział również kardynał Stanisław Dziwisz.

- Z zewnątrz, spoza naszego kraju, dochodzą groźby wobec tych osób i instytucji, które, będąc prawdziwie zatroskanymi o właściwy kształt wychowania dzieci i młodzieży, nie zgadzają się na ideologie uwłaczające godności człowieka, stworzonego na obraz boży i boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna - przestrzegał m. in. abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t68mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t68mo
d1t68mo
Więcej tematów