ycipk-2pnchm

Boże Ciało 2019. Czy w czwartek bez przeszkód zrobimy zakupy? Sprawdź, które sklepy będą otwarte

Dziś, w czwartek 20 czerwca 2019 wypada Boże Ciało. Zobacz, jak należy obchodzić to święto i czy tego dnia bez przeszkód zrobimy zakupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boże Ciało 2019. Czy w czwartek bez przeszkód zrobimy zakupy? Sprawdź, które sklepy będą otwarte
Boże Ciało 2019. Czy w czwartek bez przeszkód zrobimy zakupy? Sprawdź, które sklepy będą otwarte (Fotolia)
ycipk-2pnchm

Boże Ciało 2019 – jak obchodzimy to święto?

W czwartek, 20 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana potocznie Bożym Ciałem. Wiadomo, że jest to święto ruchome, obchodzone zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najważniejszą tradycją Bożego Ciała są barwne procesje, na których czele idą (przeważnie pierwszokomunijne) dzieci, sypiąc kolorowe kwiaty. Uroczyste pochody wiernych zatrzymują się przed czterema ołtarzami, których liczba związana jest z ewangelistami: św. Markiem, św. Janem, św. Łukaszem i św. Mateuszem. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem nakazanym, co oznacza, wierni muszą tego dnia uczestniczyć we mszy świętej.

Boże Ciało 2019 dniem wolnym od pracy?

ycipk-2pnchm

Powszechnie wiadomo, że Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nauki szkolnej. W czwartek 20 czerwca zamknięte będą większe supermarkety, galerie handlowe i wszystkie sklepy, w których pracują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Tego dnia zakupy można zrobić jedynie w małych, osiedlowych sklepikach, sieciach sklepów typu Żabka czy Freshmarket, o ile za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy innej, niż umowa o pracę oraz na stacjach benzynowych.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pnchm

ycipk-2pnchm
ycipk-2pnchm