Trwa ładowanie...

Borys Budka po spotkaniu z prezydentem: niestety, obyło się bez konkretów

Jesteśmy gotowi do pracy nad prezydenckimi projektami. Liczymy na szerokie konsultacje. Wraziliśmy obawy, że projekty prezydenckie zostaną zmienione w Sejmie wskutek działań Stanisława Piotrowicza - powiedzieli Borys Budka i Grzegorz Schetyna z PO po spotkaniu z prezydentem. Posłowie zaapelowali też do prezydenta o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z informacjami w książce Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu.

Borys Budka po spotkaniu z prezydentem: niestety, obyło się bez konkretówŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d4ko3zc
d4ko3zc

- Rozmawialiśmy o procesie legislacyjnym w Sejmie. Wyraziliśmy obawę, że w Sejmie projekty pana prezydenta mogą ulec zmianie za sprawą posła PiS Stanisława Piotrowicza, szefa komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Uważamy, że sądy muszą być niezależne od władzy ustawodawczej, także prezydenta. Wierzymy, że Andrzej Duda chce, by podkreślono trójpodział władzy - powiedzieli w Sejmie Borys Budka i Grzegorz Schetyna, po spotkaniu w kancelarii prezydenta. Projekty ustaw ws. KRS i Sądu Najwyższego prezydent ma przedstawić 25 września.

Zobacz też: Prezydent Duda zapowiada zmiany

Według byłego ministra sprawiedliwości, prezydent miał powiedzieć, że "gwarantuje jakość projektów ustaw" i "jeśli praca legislacyjna w parlamencie pójdzie w tę stronę, która wcześniej zakończyła się podwójnym wetem, prezydent jest gotowy zawetować również te ustawy". PO chce szerokich konsultacji, ale w kancelarii prezydenta nie otrzymała odpowiedzi w tej sprawie. Posłowie nie otrzymali też żadnego dokumentu, co rozczarowało Borysa Budkę, który wytknął kancelarii "brak konkretów".

d4ko3zc

- Podkreślamy, że dla nas najważniejsze jest usprawnienie wymiaru sprawiedliwości, a nie kwestie kadrowe - a na tym skupia się PiS - dodał Grzegorz Schetyna.

Posłowie PO poprosili też prezydenta, by zwołał Radę Bezpieczństwa Narodowego w związku z informacjami zawartymi w książce Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu. - Chodzi o to, byśmy mogli zwrócić się do prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło w tej sprawie i by minister Macierewicz wyjaśnił oskarżenia przedstawione w książce. Ta sprawa jest poważna, dotyczy naszego bezpieczeństwa - podkreślił Budka.

Antoni Macierewicz jest powiązany z rosyjską mafią i przyjaciółmi Władimira Putina – taką tezę stawia Tomasz Piątek, autor książki "Macierewicz i jego tajemnice".- Wszystko jest udokumentowane i wielokrotnie sprawdzone - wyjaśniał w rozmowie z WP.

d4ko3zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ko3zc
Więcej tematów