ycipk-2a866q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
bono

Bono otrzymał honorowy tytuł szlachecki


Bono, lider irlandzkiego zespołu
rockowego U2, otrzymał od królowej Elżbiety II honorowy tytuł
szlachecki. 46-letni piosenkarz znany jest ze swej działalności
charytatywnej, zwłaszcza z zabiegów na rzecz zmniejszenia długów
krajów Trzeciego Świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bono otrzymał honorowy tytuł szlachecki
(AFP)
ycipk-2a866q

Bono uhonorowany został "za zasługi dla przemysłu muzycznego i pracę humanitarną" - podał portal internetowy BBC News za ambasadą brytyjską w Irlandii. Ceremonia wręczenia mu tytułu odbędzie się na początku nowego roku w Dublinie.

Wokalista irlandzkiej grupy, cieszącej się od lat 80. światową sławą, jest jedną z najbardziej zaangażowanych społecznie gwiazd show-businessu. U przywódców politycznych zabiega o redukcję długów najbiedniejszych krajów, prowadzi kampanie na rzecz pomocy Afryce w walce z ubóstwem i AIDS.

Honorowe szlachectwo "bardzo pochlebia" piosenkarzowi - głosi komunikat zamieszczony na jego stronie internetowej. Nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii, Bono nie będzie mógł jednak używać tytułu "sir".

ycipk-2a866q
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2a866q

ycipk-2a866q
ycipk-2a866q