Trwa ładowanie...
d2p895t

Bon turystyczny na każde dziecko. Kiedy wejdzie w życie?

Bon turystyczny ma być narzędziem, które wesprze finansowo zarówno polskie rodziny, jak i branżę turystyczną, która poniosła znaczne straty w wyniku pandemii COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny otrzymają rodziny z dziećmi
Bon turystyczny otrzymają rodziny z dziećmi (Pixabay)
d2p895t

Kto dostanie bon turystyczny?

Bon turystyczny otrzymają rodziny, które mają dzieci. Na każde dziecko do 18. roku życia będzie przysługiwało jednorazowo 500 zł. Rodziny, w których jest dziecko niepełnosprawne, dostaną dodatkowo świadczenie uzupełniające w wysokości 500 zł – łącznie będzie im więc przysługiwało 1000 zł.

Bon turystyczny będzie przysługiwał rodzinom niezależnie od poziomu dochodów. Wniosek będzie można złożyć poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS),.

Na co będzie można wykorzystać bon turystyczny?

d2p895t

Bon turystyczny będzie miał formę elektroniczną. Za pomocą bonu turystycznego będzie można płacić za pobyt w hotelu, pensjonacie lub gospodarstwie agroturystycznym. Bon turystyczny będzie można też wykorzystać na opłacenie imprezy realizowanej przez przedsiębiorcę lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Może to być kolonia, obóz sportowy, harcerski czy rekreacyjny.

Kiedy bon turystyczny wejdzie w życie?

Według zapowiedzi rządu bon turystyczny trafi do polskich rodzin jeszcze na wakacjach. Jeśli ktoś nie da rady wykorzystać bonu w tym roku, ma na to czas do końca marca 2022 roku.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

d2p895t

Podziel się opinią

Share
d2p895t
d2p895t
Więcej tematów