Trwa ładowanie...
d413xvg

Bon turystyczny. Gdzie i kiedy będzie można go wykorzystać? Czy potrzebny jest wniosek?

Bon turystyczny już wkrótce będzie można aktywować w systemie PUE ZUS. Uprawnieni do otrzymania bonu są rodzice/opiekunowie dzieci w wieku do 18 lat.
Share
Bon turystyczny już w te wakacje
Bon turystyczny już w te wakacjeŹródło: Pixabay
d413xvg

Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. Jedynie w przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł.

Bon turystyczny. Dodatkowy wniosek nie jest potrzebny

Czy aby dostać bon turystyczny, potrzebny jest dodatkowy wniosek? Jak czytamy na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej, "nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować". Aktywacja odbędzie się za pośrednictwem PUE ZUS. Informacja o możliwości aktywacji bonu turystycznego zostanie opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju.

d413xvg

Bon turystyczny nie będzie miał formy fizycznej. Będzie to 16-cyfrowy numer, który będzie przekazywany tylko elektronicznie na wskazany numer telefonu lub na skrzynkę e-mail.

Gdzie będzie można płacić bonem turystycznym?

Bon turystyczny nie będzie wymienialny na gotówkę. Trzeba będzie go wykorzystać, płacąc nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na wykorzystanie bonu będzie czas do końca marca 2022 roku.

Dokładna lista miejsc, gdzie będzie można dokonywać płatności za pomoca bonu turystycznego, zostanie podana na stronie POT. "Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Na liście znajdą się podmioty, które uprzednio zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS" - informuje POT.

d413xvg

Tomasz Siemoniak ma wiele do zarzucenia ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. "Dzielił Polaków i Ukraińców"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d413xvg

Podziel się opinią

Share
d413xvg
d413xvg
Więcej tematów