Trwa ładowanie...
d3o6jn8

Bon turystyczny. Dla kogo 1000 zł na wakacje? Szykują się zmiany

Bon turystyczny miał obowiązywać od lipca. To miało być wsparcie polskiej branży turystycznej. Pojawia się jednak coraz więcej znaków zapytania dotyczących wejścia w życie projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 1000+. Możliwe zmiany w programie
Bon turystyczny 1000+. Możliwe zmiany w programie (Wikimedia Commons)
d3o6jn8

Bon turystyczny. Rząd zapowiedział zmiany

W pierwszych deklaracjach rządu, które przekazała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, bon turystyczny miał być przeznaczony dla wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę, których miesięczny dochód nie przekracza 5,2 tys. zł brutto. Miało to kosztować budżet państwa 7 miliardów złotych. Była to rządowa pomoc dla branży turystycznej.

Jednak pewne jest, że zapowiadana przez Ministerstwo Rozwoju formuła bonu turystycznego 1000 zł na wakacje dla Polaków zatrudnionych na umowę o pracę i zarabiających nie więcej niż 5,2 zł tys. się nie utrzyma. Wprowadzenie programu stoi pod znakiem zapytania, choć jego zwolennikiem jest prezydent Andrzej Duda.

d3o6jn8

Bon turystyczny. Dla kogo 1000 zł na wakacje?

Jak wynika z najnowszych ustaleń Wirtualnej Polski, bon turystyczny albo zostanie zmieniony - i dostaną go osoby zarabiające (na etatach) do 4 tys. zł brutto, czyli zmieni się próg dochodowy - albo nie będzie go wcale. Żaden scenariusz nie jest dziś jednak pewny, a w rządzie trwają trudne rozmowy. Gdy Jadwiga Emilewicz informowała o wdrożeniu programu, nie było to skonsultowane z premierem Mateuszem Morawieckim.

Taki bon nie byłby również wprowadzony jako stała pomoc, ale czasowa. W tej kwestii nie zostały podjęte jeszcze ostateczne decyzje.

Zobacz wideo: Donald Tusk o "ciamajdach". Adam Bielan: opis pasuje do Rafała Trzaskowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o6jn8

Podziel się opinią

Share

d3o6jn8

d3o6jn8
Więcej tematów