Trwa ładowanie...
dzmwji7

Bon turystyczny 500 plus. Sejm jest "za". Co dalej?

Polski Bon Turystyczny 500 plus przyjęty przez Sejm. Aż 424 posłów opowiedziało się za prezydenckim projektem.Teraz ustawa trafi do Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny 500 plus na każde dziecko
Bon turystyczny 500 plus na każde dziecko (Pixabay)
dzmwji7

Bon turystyczny 500 plus trafi do rodzin, które mają dzieci

Polski Bon Turystyczny będzie przyznawany rodzinom na każde dziecko. Jeśli rodzice mają tylko jedno dziecko, otrzymają bon o wartości 500 zł. Gdy dzieci w rodzinie jest dwoje, rodzina dostanie bon o łącznej wartości 1000 zł. W przypadku rodziców, którzy mają dziecko niepełnosprawne, będzie wypłacane dodatkowo 500 zł, czyli w sumie 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością.

Bon turystyczny 500 plus nie będzie zależny od dochodów. Otrzymają go rodziny, które pobierają świadczenie 500 plus.

dzmwji7

Bon turystyczny będzie wykorzystywany na wypoczynek, np. wczasy, kolonie, obozy dla dzieci. Ze środków z bonu będzie można tez opłacić noclegi w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych. Polski Bon Turystyczny w założeniu ma przyczynić się do wsparcia branży turystycznej, dotkniętej pandemią koronawirusa.

Co istotne, bon turystyczny 500 plus, który otrzymają rodziny, będzie znacznie różnił się od świadczenia 500 plus. Będzie bowiem przekazywany w formie elektronicznej, czyli de facto nikt nie dostanie tych pieniędzy do ręki, jak jest to w przypadku programu Rodzina 500 plus.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

dzmwji7

Podziel się opinią

Share
dzmwji7
dzmwji7
Więcej tematów