Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 500 plus. Sejm jest "za". Co dalej?

Polski Bon Turystyczny 500 plus przyjęty przez Sejm. Aż 424 posłów opowiedziało się za prezydenckim projektem.Teraz ustawa trafi do Senatu.

Share
Bon turystyczny 500 plus. Sejm jest "za". Co dalej?Źródło: Pixabay
d39jgre

Bon turystyczny 500 plus trafi do rodzin, które mają dzieci

Polski Bon Turystyczny będzie przyznawany rodzinom na każde dziecko. Jeśli rodzice mają tylko jedno dziecko, otrzymają bon o wartości 500 zł. Gdy dzieci w rodzinie jest dwoje, rodzina dostanie bon o łącznej wartości 1000 zł. W przypadku rodziców, którzy mają dziecko niepełnosprawne, będzie wypłacane dodatkowo 500 zł, czyli w sumie 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością.

Bon turystyczny 500 plus nie będzie zależny od dochodów. Otrzymają go rodziny, które pobierają świadczenie 500 plus.

Bon turystyczny będzie wykorzystywany na wypoczynek, np. wczasy, kolonie, obozy dla dzieci. Ze środków z bonu będzie można tez opłacić noclegi w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych. Polski Bon Turystyczny w założeniu ma przyczynić się do wsparcia branży turystycznej, dotkniętej pandemią koronawirusa.

d39jgre

Co istotne, bon turystyczny 500 plus, który otrzymają rodziny, będzie znacznie różnił się od świadczenia 500 plus. Będzie bowiem przekazywany w formie elektronicznej, czyli de facto nikt nie dostanie tych pieniędzy do ręki, jak jest to w przypadku programu Rodzina 500 plus.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

d39jgre
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39jgre
d39jgre
Więcej tematów