Trwa ładowanie...

Bon 1000 Plus. Polacy pozytywnie oceniają pomysł rządu na wsparcie turystyki

Wprowadzenie bonu turystycznego o wartości 1000 złotych to jeden z pomysłów rządu na to, by pomóc branży turystycznej. Działanie te pozytywnie ocenia ponad połowa Polaków.

Share
Bon 1000 Plus. Polacy pozytywnie oceniają pomysł rządu na wsparcie turystyki
Źródło: Flickr
ds97lun

Bon turystyczny. Dodatkowe 1000 złotych na wakacje

Bon turystyczny w wysokości 1000 złotych to pomysł rządu na wsparcie branży turystycznej. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że wdrożenie programu ma kosztować budżet państwa 7 miliardów złotych. Polacy, którzy spełnią warunki zapisane w ustawie, mają dostać 1000 złotych na urlop. Bon będą mogli zrealizować jedynie w Polsce.

Jak ten pomysł oceniają Polacy? Z badania panelu Ariadna zleconego przez WP i money.pl wynika, że działania rządu w sprawie bonu turystycznego pozytywnie ocenia 53 proc. Polaków. Większość badanych popiera również koncepcję, żeby bon turystyczny można było zrealizować wyłącznie w polskich kurortach.

Przeciwnych wprowadzeniu programu 1000 plus jest 32 proc. ankietowanych. Zdecydowany sprzeciw wyraża więcej niż co szósty. Natomiast 15 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

ds97lun

Bon turystyczny. Dla kogo?

Bony turystyczne mają trafić do pracowników, ale to ma być pomoc rządu dla branży turystycznej, która mocno ucierpiała przez kryzys wywołany trwającą pandemią koronawirusa.

Bon turystyczny ma być przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, których miesięczny dochód nie przekracza 5200 zł brutto. Bon nie będzie przysługiwał samozatrudnionym, ani osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenie.

Warunkiem skorzystania z bonu turystycznego byłoby wykorzystanie go na wakacje w kraju, czyli np. wynajęcie domku w górach lub nad polskim morzem, wypożyczenie łódki lub rowerka wodnego, opłacenie przewodnika krajowego lub zakup biletu wstępu do muzeum czy galerii sztuki.

Zakład dziennikarza WP z Jarosławem Gowinem. "Przesyłka dotarła"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds97lun

Podziel się opinią

Share
ds97lun
ds97lun
Więcej tematów