Trwa ładowanie...
boliwia

Boliwia. Prezydent Evo Morales podał się do dymisji. Będą nowe wybory

Boliwijski prezydent Evo Morales podał się dymisji - donosi BBC. Kryzys w państwie wywołał skandal związany z reelekcją lewicowego polityka. Przywódca zapowiedział w niedzielę rozpisanie kolejnych wyborów, jednak opozycja i armia wezwała go do rezygnacji z urzędu.

Share
Boliwia. Prezydent Evo Morales podał się do dymisji. Będą nowe wybory
Źródło: East News, Fot: AP/Associated Press/East News
drykoe1

Przypomnijmy: od kilkunastu dni przez Boliwię przetaczały się masowe protesty. Podejrzane wydało się ogłoszenie zwycięstwa przez lewicowego polityka zanim spłynęły oficjalne wyniki. Dobę później okazało się, że uzyskał 10-proc. przewagę głosów nad Carlosem Mesą.

drykoe1

Morales dopiero w niedzielę ugiął się pod presją tłumu i zdecydował się rozpisać nowe wybory. Polityk obiecał także zastąpienie członków rady wyborczej, którzy byli oskarżani o nielegalną pomoc dla Moralesa przy liczeniu głosów, które dały mu czwarty z rzędu triumf.

To jednak nie wystarczyło - dymisji prezydenta domagali się m.in. politycy opozycji oraz armia. - Uważamy, że prezydent Morales musi podjąć taką decyzję, jeśli zachował choćby szczyptę patriotyzmu, musi ustąpić - zapowiadał kontrkandydat Carlos Mesa. Do dymisji wzywał również przywódca sił zbrojnych gen Williams Kaliman.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drykoe1

Źródło: BBC

Zobacz: Tajemnicze wyznanie Joanny Lichockiej ws. Krystyny Pawłowicz

drykoe1

Podziel się opinią

Share
drykoe1
drykoe1
Więcej tematów