Trwa ładowanie...
ycipk-11l4nb

Boguszów-Gorce: Nowo zaprzysiężony burmistrz zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o korupcję

Jacek C. został aresztowany przez policję i jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury. Swoją funkcję pełni od kilku tygodni. Zarzuca się mu przyjęcie łapówki. Byłemu staroście grozi 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek C. jest podejrzewany o przyjęcie łapówki
Jacek C. jest podejrzewany o przyjęcie łapówki (boguszow-gorce.pl)
ycipk-11l4nb

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali burmistrza Boguszowa-Gorce. Jacek C. jest podejrzewany o przestępstwo o charakterze korupcyjnym - informuje naszemiasto.pl. Do aresztowania doszło w środę, podczas prowokacji związanej z przyjęciem łapówki. Policja nie chce zdradzać więcej szczegółów dotyczących sprawy. Mundurowi informację o próbie wymuszenia korzyści majątkowej mieli dostać już wcześniej.

Jacek C. swoją funkcję sprawuje od kilku tygodni. Początkowo startował z list PSL, ale zrezygnował z członkostwa w partii przed drugą turą. Wcześniej pełnił stanowisko starosty powiatu wałbrzyskiego. Grozi mu do 12 lat więzienia. Razem z burmistrzem zatrzymano również prywatnego przedsiębiorcę. Mężczyźni zostali już przesłuchani. Jacek C. jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury i usłyszeć zarzuty.

ycipk-11l4nb

Według nieoficjalnych informacji portalu sprawa dotyczy oświetlenia ulicznego w mieście. Firma nie była w stanie wywiązać się z terminu oddania inwestycji. Aby nie płacić kary, poprosiła burmistrza o wydłużenie daty. Za wydanie korzystnej decyzji Jacek C. miał zażyczyć sobie 50 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

ycipk-11l4nb

Źródło: naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-11l4nb

ycipk-11l4nb
ycipk-11l4nb
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów