Trwa ładowanie...

Boguszów-Gorce: Nowo zaprzysiężony burmistrz zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o korupcję

Jacek C. został aresztowany przez policję i jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury. Swoją funkcję pełni od kilku tygodni. Zarzuca się mu przyjęcie łapówki. Byłemu staroście grozi 12 lat więzienia.

Share
Boguszów-Gorce: Nowo zaprzysiężony burmistrz zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o korupcję
Źródło: boguszow-gorce.pl
d278td8

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali burmistrza Boguszowa-Gorce. Jacek C. jest podejrzewany o przestępstwo o charakterze korupcyjnym - informuje naszemiasto.pl. Do aresztowania doszło w środę, podczas prowokacji związanej z przyjęciem łapówki. Policja nie chce zdradzać więcej szczegółów dotyczących sprawy. Mundurowi informację o próbie wymuszenia korzyści majątkowej mieli dostać już wcześniej.

Jacek C. swoją funkcję sprawuje od kilku tygodni. Początkowo startował z list PSL, ale zrezygnował z członkostwa w partii przed drugą turą. Wcześniej pełnił stanowisko starosty powiatu wałbrzyskiego. Grozi mu do 12 lat więzienia. Razem z burmistrzem zatrzymano również prywatnego przedsiębiorcę. Mężczyźni zostali już przesłuchani. Jacek C. jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury i usłyszeć zarzuty.

Według nieoficjalnych informacji portalu sprawa dotyczy oświetlenia ulicznego w mieście. Firma nie była w stanie wywiązać się z terminu oddania inwestycji. Aby nie płacić kary, poprosiła burmistrza o wydłużenie daty. Za wydanie korzystnej decyzji Jacek C. miał zażyczyć sobie 50 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

Źródło: naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d278td8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278td8
d278td8
Więcej tematów