Trwa ładowanie...
d3gkybc

Boguszów-Gorce: Nowo zaprzysiężony burmistrz zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o korupcję

Jacek C. został aresztowany przez policję i jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury. Swoją funkcję pełni od kilku tygodni. Zarzuca się mu przyjęcie łapówki. Byłemu staroście grozi 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek C. jest podejrzewany o przyjęcie łapówki
Jacek C. jest podejrzewany o przyjęcie łapówki (boguszow-gorce.pl)
d3gkybc

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali burmistrza Boguszowa-Gorce. Jacek C. jest podejrzewany o przestępstwo o charakterze korupcyjnym - informuje naszemiasto.pl. Do aresztowania doszło w środę, podczas prowokacji związanej z przyjęciem łapówki. Policja nie chce zdradzać więcej szczegółów dotyczących sprawy. Mundurowi informację o próbie wymuszenia korzyści majątkowej mieli dostać już wcześniej.

Jacek C. swoją funkcję sprawuje od kilku tygodni. Początkowo startował z list PSL, ale zrezygnował z członkostwa w partii przed drugą turą. Wcześniej pełnił stanowisko starosty powiatu wałbrzyskiego. Grozi mu do 12 lat więzienia. Razem z burmistrzem zatrzymano również prywatnego przedsiębiorcę. Mężczyźni zostali już przesłuchani. Jacek C. jeszcze w czwartek może zostać doprowadzony do prokuratury i usłyszeć zarzuty.

d3gkybc

Według nieoficjalnych informacji portalu sprawa dotyczy oświetlenia ulicznego w mieście. Firma nie była w stanie wywiązać się z terminu oddania inwestycji. Aby nie płacić kary, poprosiła burmistrza o wydłużenie daty. Za wydanie korzystnej decyzji Jacek C. miał zażyczyć sobie 50 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

Źródło: naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gkybc

Podziel się opinią

Share
d3gkybc
d3gkybc
Więcej tematów