WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
prezes
04-03-2006 (20:10)

Bogdan Pęk prezesem Forum Polskiego

Eurodeputowany Bogdan Pęk został wybrany na
prezesa Forum Polskiego. W sobotę odbyło się walne zebranie
założycieli tej partii, zarejestrowanej w grudniu ubiegłego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Pęk powiedział, że Forum Polskie będzie ugrupowaniem centrowoprawicowym. Dodał, że będzie to formacja szersza ideowo i programowo, niż Liga Polskich Rodzin. Jak wyjaśnił, "będzie skupiać ruch narodowy, ludowy i chadecki". Zaznaczył jednak, że Forum "nie zamierza konkurować z LPR". Pęk powiedział, że partia rozważy samodzielny start w jesiennych wyborach samorządowych.

Wiceprzewodniczącymi Forum Polskiego zostali eurodeputowani: Dariusz Grabowski i Bogusław Rogalski. Grabowski wraz z zespołem ekspertów opracować ma program gospodarczy partii i pomysły podatkowe.

Poseł Zygmunt Wrzodak (niezrzeszony) został wybrany sekretarzem generalnym Forum, a senator Adam Bielan przewodniczącym Rady Politycznej.

WP

Jak podkreślił Pęk, jego ugrupowanie otwarte jest na współpracę z eurodeputowanymi Januszem Wojciechowskim, Zbigniewem Kuźmiukiem i Zdzisławem Podkańskim, którzy odeszli z PSL. Jeśli oni zdecydują się na powołanie PSL-Piast, to będziemy współpracować, ale dobrze byłoby powołać jednolitą formację - dodał.

Pełnomocnicy Forum Polskiego będą tworzyć struktury partii w terenie. W maju planowany jest jej kongres.

Polub WP Wiadomości
WP
WP