Trwa ładowanie...

Bogdan Chazan od listopada przyjmuje pacjentki w Przemyślu

• Bogdan Chazan będzie przyjeżdżać na wizyty do Przemyśla co dwa tygodnie
• Na konsultacje zapisało się już kilkanaście pacjentek
• Bogdan Chazan znany jest ze swoich poglądów przeciwnych aborcji i in vitro

Bogdan Chazan od listopada przyjmuje pacjentki w PrzemyśluŹródło: Agencja Gazeta
d3hao3m
d3hao3m

Bogdan Chazan od listopada przyjmuje pacjentki w Centrum Terapii i Rehabilitacji w Przemyślu, które prowadzi Caritas. W rozmowie z Polsat News dyrektor placówki powiedział, że Bogdan Chazan będzie przyjmować 8 i 9 listopada. A lokalne media informują, że ginekolog będzie przyjeżdżać do Przemyśla co dwa tygodnie.

Na razie do Bogdana Chazana w Przemyślu zgłosiło się kilkanaście pacjentek. Porady są darmowe i Caritas w Przemyślu już zapowiedziało, że w przyszłości otworzy Klinikę Zdrowia Rodziny, która zajmie się kompleksową opieką. Klinika nie będzie przeprowadzać zabiegów zapłodnienia in vito, ale promować naprotechnologię.
##Bogdan Chazan – przeciwnik aborcji i in vitro
Bogdan Chazan w kwietniu 2014 roku, w czasie gdy pełnił funkcję dyrektora szpitala Św. Rodziny w Warszawie, odmówił wykonania aborcji pacjentce mimo wskazań medycznych ze względu na wady płodu. Swoją decyzję tłumaczył klauzulą sumienia. Nie wskazał też kobiecie innego lekarza lub placówki, gdzie mogłaby dokonać zabiegu, ponieważ to też było niezgodne z jego sumieniem.

Zgodnie z kodeksem etyki lekarskiej, odstępując od leczenia, powinien wskazać inną możliwość uzyskania pomocy lekarskiej. Kobieta w połowie 2014 r. urodziła dziecko, które zmarło niedługo po porodzie. Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył w lipcu 2014 roku 70 tys. zł kary na szpital, a prezydent Warszawy odwołała Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. Św. Rodziny nie ulega zmianie.

Bogdan Chazan słynie ze swoich poglądów na temat aborcji i in vitro. Zdecydowanie sprzeciwia się tym zabiegom. W październiku był prelegentem na sympozjum o przyczynach i leczeniu niepłodności zorganizowanym m.in. przez Katedrę i Klinikę Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Stwierdził na nim, że w zachodnich regionach Polski gdzie lewica w wyborach dostaje więcej głosów kobiety są mniej płodne.

d3hao3m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hao3m
Więcej tematów