WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bliski współpracownik Religi szefem komitetu Leppera

Prof. medycyny Stanisław Pasyk jest szefem Komitetu Wyborczego kandydata Samoobrony na prezydenta Andrzeja Leppera. Hasłem kampanii będzie tytuł piosenki "Ich Troje" - "Dokąd idziesz, Polsko?".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak poinformował na piątkowej konferencji w Warszawie szef biura partii Janusz Maksymiuk, członkami Komitetu Wyborczego są m.in.: b. trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Janusz Wójcik, założyciel zespołu "Trubadurzy" Sławomir Kowalewski oraz szef Krajowej Partii Emerytów i Rencistów Tomasz Mamiński. Maksymiuk poinformował też, że jeszcze w piątek zostanie złożony wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o rejestrację komitetu i kandydata na prezydenta - Andrzeja Leppera.

W ocenie szefa Samoobrony, jego komitet wyborczy "składa się z fachowców, ludzi doświadczonych przez życie, kompetentnych, których życie nie pieściło i takich, którzy reprezentują wszystkie grupy społeczne".

Prof. Pasyk zapewnił, że wykorzysta w kampanii wyborczej całe swoje doświadczenie, jakie zdobył w działalności społecznej i zawodowej. Jego zdaniem, Lepper to "kandydat najbliższy ludziom", który wkłada całe serce w to, co robi.

WP

Maksymiuk poinformował, że Pasyk jest przewodniczącym rady fundacji "Serce" i przez długi okres był "szefem" innego kandydata w wyborach prezydenckich - Zbigniewa Religi. Obecnie pracuję tylko dla jednego, nie dla dwóch kandydatów - zapewnił Pasyk, wzbudzając wesołość działaczy Samoobrony.

Na konferencji zaprezentowano też po raz pierwszy oficjalną piosenkę Leppera w kampanii wyborczej, autorstwa zespołu "Ich Troje": "Dokąd idziesz, Polsko?". Według Leppera, piosenka to arcydzieło i hymn Samoobrony. Dodał, że w kampanii towarzyszyć mu będą też zespoły - "Trubadurzy", "Ivan i Delfin" i - jak określił - najsilniejszy człowiek świata Mariusz Pudzianowski.

Tyle lat historii minęło, tysiąc dróg którymi już szłaś, niebezpiecznych zakrętów i czekanych nadziei, lepszych dni i tłustych lat (...) jak tu będzie za kilka lat? Dokąd idziesz, Polsko? Dokąd idziesz kraju? Czy do wrót piekielnych, czy do bramy raju? - brzmią słowa piosenki "Ich Troje". Słowa piosenki wzruszają, nieprawda? - pytał dziennikarzy Lepper.

Szef Samoobrony poinformował, że w trakcie kampanii prezydenckiej odbędzie się 49 koncertów z udziałem tych zespołów. Jak dodał, pierwszy zaplanowano 12 sierpnia w Darłowie, gdzie wystartuje w wyborach do Sejmu. Pudzianowski na imprezach organizowanych przez nas pokaże, że jest najsilniejszy, że jest z najsilniejszą partią i z najsilniejszym kandydatem na prezydenta - podkreślił Lepper.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP