WP

Bliski współpracownik Religi szefem komitetu Leppera

Prof. medycyny Stanisław Pasyk jest szefem Komitetu Wyborczego kandydata Samoobrony na prezydenta Andrzeja Leppera. Hasłem kampanii będzie tytuł piosenki "Ich Troje" - "Dokąd idziesz, Polsko?".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak poinformował na piątkowej konferencji w Warszawie szef biura partii Janusz Maksymiuk, członkami Komitetu Wyborczego są m.in.: b. trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Janusz Wójcik, założyciel zespołu "Trubadurzy" Sławomir Kowalewski oraz szef Krajowej Partii Emerytów i Rencistów Tomasz Mamiński. Maksymiuk poinformował też, że jeszcze w piątek zostanie złożony wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o rejestrację komitetu i kandydata na prezydenta - Andrzeja Leppera.

W ocenie szefa Samoobrony, jego komitet wyborczy "składa się z fachowców, ludzi doświadczonych przez życie, kompetentnych, których życie nie pieściło i takich, którzy reprezentują wszystkie grupy społeczne".

Prof. Pasyk zapewnił, że wykorzysta w kampanii wyborczej całe swoje doświadczenie, jakie zdobył w działalności społecznej i zawodowej. Jego zdaniem, Lepper to "kandydat najbliższy ludziom", który wkłada całe serce w to, co robi.

WP

Maksymiuk poinformował, że Pasyk jest przewodniczącym rady fundacji "Serce" i przez długi okres był "szefem" innego kandydata w wyborach prezydenckich - Zbigniewa Religi. Obecnie pracuję tylko dla jednego, nie dla dwóch kandydatów - zapewnił Pasyk, wzbudzając wesołość działaczy Samoobrony.

Na konferencji zaprezentowano też po raz pierwszy oficjalną piosenkę Leppera w kampanii wyborczej, autorstwa zespołu "Ich Troje": "Dokąd idziesz, Polsko?". Według Leppera, piosenka to arcydzieło i hymn Samoobrony. Dodał, że w kampanii towarzyszyć mu będą też zespoły - "Trubadurzy", "Ivan i Delfin" i - jak określił - najsilniejszy człowiek świata Mariusz Pudzianowski.

Tyle lat historii minęło, tysiąc dróg którymi już szłaś, niebezpiecznych zakrętów i czekanych nadziei, lepszych dni i tłustych lat (...) jak tu będzie za kilka lat? Dokąd idziesz, Polsko? Dokąd idziesz kraju? Czy do wrót piekielnych, czy do bramy raju? - brzmią słowa piosenki "Ich Troje". Słowa piosenki wzruszają, nieprawda? - pytał dziennikarzy Lepper.

Szef Samoobrony poinformował, że w trakcie kampanii prezydenckiej odbędzie się 49 koncertów z udziałem tych zespołów. Jak dodał, pierwszy zaplanowano 12 sierpnia w Darłowie, gdzie wystartuje w wyborach do Sejmu. Pudzianowski na imprezach organizowanych przez nas pokaże, że jest najsilniejszy, że jest z najsilniejszą partią i z najsilniejszym kandydatem na prezydenta - podkreślił Lepper.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP