Trwa ładowanie...
d3t0f6o

Bliscy ofiar katastrofy w Smoleńsku wypowiedzieli się nt. pomnika. "Należy zacząć budować"

Ojciec Natalii Januszko, Grzegorz Januszko oraz brat Stefana Melaka - Sławomir Melak zaapelowali, by pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie stał się częścią "kampanii wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa pomnika nie będzie łatwa. Mają być kontrole i mandaty (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3t0f6o

- Wydaje nam się, że ten pomnik jest jedną z ostatnich szans na to, żeby nad tym tematem wszyscy mogli się pochylić i żeby nawet te osoby, które nie odczuwają bólu czy straty, zostawiły ten temat w spokoju - powiedział na konferencji Grzegorz Januszko, ojciec tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Natalii Januszko.

Brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka - Sławomir Melak uznał, że na budowę pomnika wybrano odpowiednie miejsce - pl. Piłsudskiego w Warszawie. Należy zacząć budować ten pomnik - stwierdził.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę. Teren został już odgrodzony. W poniedziałek wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski potwierdził, że miasto Warszawa odwołało się od decyzji wojewody mazowieckiego ws. pomników smoleńskich. - To ograniczenie samorządu, naruszenie ustawy o samorządzie gminnym - komentowała sprawę Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d3t0f6o

Zobacz także: Adam Bodnar: „Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa”

Wiceprezydent Warszawy dał jasno do zrozumienia, że inwestor może spodziewać się "kontroli i mandatów". - Nie mogą tam jeździć pojazdy ciężarowe. Nie wyobrażam sobie, w jaki sposób ktoś zaplanował realizację tego przedsięwzięcia, nie uzgadniając tego z zarządcą drogi. Przypomnę: tam nie ma wjazdu - uznał Olszewski.

Źródło: RMF FM, WP

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów