Trwa ładowanie...
d4h3zvn

Błażej Spychalski o zniesieniu wiz do USA: mam taką nadzieję

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził, że wysłano zaproszenie do Donalda Trumpa na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Czy prezydent przyjedzie? - Taką mamy nadzieję - stwierdził Spychalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski o zniesieniu wiz do USA
Błażej Spychalski o zniesieniu wiz do USA (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d4h3zvn

Rzecznik prezydenta był gościem Roberta Mazurka w "Porannej Rozmowie" w RMF FM. Na pytanie, czy amerykański prezydent ogłosi podczas wizyty w Polsce zniesienie wiz odparł: "dziennikarze piszą różne rzeczy". - Do 30 września są wskaźniki (...). Mam taką nadzieję, że rzeczywiście tak może się stać - tłumaczył.

Zobacz także: Beata Kempa: wizy do USA będą zniesione za prezydentury Donalda Trumpa

Nie zabrakło również pytań dotyczących strajku nauczycieli i zaangażowania się w rozmowy z protestującymi Pierwszej Damy - Agaty Kornhauser- Dudy. - Mediacja to jest duże słowo, dlatego że mediatora muszą chcieć obie strony. Natomiast Pierwsza Dama rzeczywiście bardzo poważnie rozważa zaangażowanie się... - stwierdził Spychalski. Na uwagę, że na rozważanie trochę późno, nadszedł czas działania odparł: "wie pan, trwają rozmowy, dziś po raz kolejny obie strony się spotykają". - Mam nadzieję, że w niedługim czasie ten konflikt się zakończy - stwierdził.

d4h3zvn

Zobacz także: Donald Trump uznał Wzgórza Golan za terytorium Izraela

Dodał, że Pierwsza Dama "popiera postulaty nauczycieli - wzrostu płac, szczególnie w tej pensji zasadniczej, podstawowej". - Przepraszam, ale dokładnie nie znam struktury wynagrodzeń nauczycieli, ale to zasadnicze wynagrodzenie - pani prezydentowa twierdzi, że ono musi rosnąć, dlatego że ono jest po prostu bardzo niskie - stwierdził rzecznik prezydenta.

Źródło: rmf24.pl

Podziel się opinią

Share

d4h3zvn

d4h3zvn
d4h3zvn
Więcej tematów