Trwa ładowanie...
27-10-2014 13:34

Biznesplan Łukasza Gibały. Uda mu się go zrealizować?

Zdaniem posła Łukasza Gibały, który kandyduje na prezydenta Krakowa, jego "program jest jak biznesplan". Każde z działań, które chce podjąć Gibała zostało dokładnie zbilansowane i poseł twierdzi, że wie skąd brać środki na ich realizację.

Biznesplan Łukasza Gibały. Uda mu się go zrealizować?Źródło: Oficjalna Strona Łukasza Gibały
d37ac3l
d37ac3l

W sobotę odbyła się konwencja Komitetu Wyborczego Wyborców "Kraków Miastem dla ludzi". Na czele komitetu stoi Łukasz Gibała, niezależny kandydat na prezydenta Krakowa. W trakcie spotkania obiecywał wyborcom, że jego pomysły zostały dokładnie przeanalizowane i wie jak i za co je realizować.

- Chcemy zmienić Kraków. Wiemy, jak to zrobić i skąd wziąć na to pieniądze - zapewniał Gibała. - Krakowianie zasługują na więcej terenów zielonych, na czyste powietrze, na dobrze płatną pracę, na to, żeby było bezpiecznie i żeby nie powstawały osiedla bez miejsc parkingowych i zieleni, słabo skomunikowane z resztą miasta. Zasługujemy na równą nawierzchnię dróg, więcej ścieżek rowerowych i darmowe wi-fi. My to wszystko im damy - dodał kandydat.

W programie Gibały znajdziemy m.in. bezpłatną komunikację miejską dla mieszkańców Krakowa, urząd przyjazny dla krakowian, dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Są też konkretne liczby: 30 tys. nowych i dobrze płatnych miejsc pracy, 200 mln zł na tworzenie parków i terenów zielonych.

Swój program przyrównał do biznesplanu, w którym każde działanie jest zaplanowane wraz z kosztem i źródłem pieniędzy na jego realizację. Trudno w to jednak wierzyć, kiedy czyta się program wyborczy Gibały, w którym znajduje się ok. 400 obietnic. W sumie ich spełnienie ma kosztować ponad 4 mld zł, oczywiście według wyliczeń kandydata.

d37ac3l

W trakcie konwencji Gibała podkreślał, że on i jego współpracownicy w ciągu najbliższych trzech tygodni będą wszędzie i będą przekonywać do siebie mieszkańców Krakowa. Zdaniem posła ostatnie tygodnie przed wyborami mają kluczowe znaczenie, bo to wtedy wyborcy podejmują ostateczne decyzje.

- Naszym celem strategicznym jest wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich i zdobycie siedmiu mandatów w Radzie Miasta Krakowa - zapowiedział Gibała.

Jedynkami Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały "Kraków Miastem dla ludzi" są: Jolanta Szułakiewicz, Małgorzata Bielawska, Bożena Serczyk, Witold Maleszka, Artur Palkiewicz, Sebastian Wątroba oraz Iwona Dopierała - Światłoń.

d37ac3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ac3l
Więcej tematów