Trwa ładowanie...

Bitwa morska między francuskimi a brytyjskimi rybakami

Do starcia w rejonie zatoki Sekwany doszło nad ranem 28 sierpnia. Grupa francuskich łodzi rybackich wybrała się na spotkanie z brytyjskimi rybakami. Spokojna rozmowa przerodziła się w zaciętą walkę.

Bitwa morska między francuskimi a brytyjskimi rybakamiŹródło: Youtube.com
d2huorm
d2huorm

Walka o przegrzebki

Do starcia między Francuzami a Brytyjczykami doszło we wtorek w godzinach porannych. Około 40 jednostek z Francji wypłynęło na spotkanie z brytyjskimi statkami zajmującymi się połowem przegrzebków. Jednostki z trójkolorową flagą chciały porozumieć się z sąsiadami w sprawie połowu tego cennego małża. Francuskie prawo zabrania im chwytania przegrzebków od 15 maja do 1 października. Powodem takich regulacji jest ochrona siedlisk tego mięczaka. Brytyjczycy nie posiadają takiego prawa. Posiadają za to prawo do połowów w rejonie kanału zatoki Sekwany, z którego bardzo chętnie korzystają. Francuzi są oburzeni, ponieważ uważają, że rybacy z Wielkiej Brytanii niszczą siedliska przegrzebków. Jeszcze gorsza jest dla nich myśl o bardzo słabym połowie w trakcie sezonu kiedy pozostaną im już tylko resztki.

Rozmowa przerodziła się w regularną bitwę o przegrzebki

Kiedy rozmowy nie przyniosły skutku rozpoczęła się zażarta walka. Obie strony zaczęły wymieniać się obelgami oraz groźbami. Łodzie zaczęły się między sobą zderzać. W ruch poszły również kamienie, race oraz inne materiały pirotechniczne. Około pięciu statków z Wielkiej Brytanii podjęło decyzję o przerwaniu połowu i wycofaniu się. Francuzi tym razem odnieśli zwycięstwo. W wyniku starcia trzy łodzie uległy uszkodzeniu. Posiadają dziury w kadłubie.
Dla obu krajów przegrzebki mają bardzo dużą wartość ekonomiczną. W nadmorskich miejscowościach są one cennym towarem ze względu na turystów uwielbiających ich smak.

Walka w zatoce Sekwany

d2huorm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2huorm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj