Trwa ładowanie...
dsj1yaz

Biskup Mirosław Milewski: dziewięciu księży dopuściło się tych haniebnych czynów

Biskup Mirosław Milewski przyznał, że w polskim Kościele są księża homoseksualiści. - Nie powinno ich być - dodaje. Jak podkreśla: różne dane pokazują, że problemu pedofilii nie można odłączać od problemu homoseksualizmu w Kościele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Mirosław Milewski mówił o problemie pedofilii w Kościele
Biskup Mirosław Milewski mówił o problemie pedofilii w Kościele (East News)
dsj1yaz

Na pytanie, czy w polskim kościele są biskupi homoseksualiści, duchowny odpowiada, że nie ma takiej wiedzy. - Nie wiem. Prasa czasami podaje różne rzeczy - powiedział.

- W Polsce nie ma takiej sytuacji, żeby skazany pedofil był gdzieś proboszczem - mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Mirosław Milewski. Biskup pomocniczy płocki był dopytywany o losy kapłanów jego diecezji, którzy w ostatniej dekadzie wykorzystywali seksualnie kleryków. - Było dziewięciu księży, którzy dopuścili się tych haniebnych czynów. (...) Dwóch z nich jest usuniętych ze stanu kapłańskiego. Żaden z nich nie może i nie pracuje z nieletnimi. Jeden jest w klasztorze, inny w domu rodzinnym - poza bieżącym duszpasterstwem - stwierdził duchowny.

Jednocześnie biskup Milewski apeluje do księży homoseksualistów: "Przyznajcie się". Stwierdził, że gdyby takie coś było, to było oczyszczające dla Kościoła.

dsj1yaz

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o wsparcie Kościoła dla ofiar wykorzystywania seksualnego. - Zawsze mają taką pomoc oferowaną i część z tych osób przyjmuje taką pomoc i oczywiście pomagamy - zadeklarował biskup. - To jest pomoc w sfinansowaniu terapii, doraźna - jeśli są jakieś potrzeby. Słuchamy tych ludzi - dodał. Przyznał jednocześnie, że Kościół w Polsce nie płaci za prawników, którzy reprezentowaliby poszkodowanych w sądach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów