Trwa ładowanie...
d20uwz0
IAR

Bilans pierwszych dwóch dni świąt na drogach: mniej wypadków i zabitych

• Na polskich drogach jest bezpieczniej niż w ubiegłym roku
• Przez pierwsze dwa dni świąt doszło do 111 wypadków
• Niestety, nie maleje liczba kierowców na "podwójnym gazie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bilans pierwszych dwóch dni świąt na drogach: mniej wypadków i zabitych
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d20uwz0

Komisarz Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji poinformował, że w porównaniu do świąt z 2014 roku, na drogach jest wyjątkowo spokojnie. W zeszłym roku w Wigilię i pierwszy dzień Bożego Narodzenia doszło do 161 wypadków, w których zginęło 26 osób. Tegoroczne zestawienie to 111 zdarzeń drogowych, w których życie straciło tylko pięć osób.

Komisarz Browarek ocenia, że na mniejszą liczbę wypadków ma wpływ pogoda. Święta upływają w całym kraju pod znakiem raczej jesiennej, a nie zimowej aury. Poza tym kierowcy nauczyli się już, że według nowych przepisów przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym może grozić nawet utratą prawa jazdy.

- U kierowców włącza się po prostu myślenie - ocenił komisarz Andrzej Browarek.

d20uwz0

Policja kładzie w święta szczególny nacisk również na kontrolowanie stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierowców. Tu bilans tego i ubiegłego roku jest podobny: policja zatrzymała przez dwa dni prawie 400 zmotoryzowanych pod wpływem alkoholu.

W całym kraju nad bezpieczeństwem kierowców w czasie świąt czuwa kilka tysięcy funkcjonariuszy. Wzmożone kontrole będą przeprowadzane w niedzielę, kiedy wiele osób będzie wracać od rodzin ze świątecznego wypoczynku. Policja apeluje, żeby w podróż do domu wyjechać dużo wcześniej, co pozwoli uniknąć stania w korkach.

d20uwz0

Podziel się opinią

Share

d20uwz0

d20uwz0
Więcej tematów