Trwa ładowanie...
d2v61g1

Biernacki wydaje wojnę gangom

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki zapewnił w czwartek w Gdańsku, że będą kolejne zatrzymania osób powiązanych z częścią gangu pruszkowskiego zajmującą się kradzieżami samochodów.

d2v61g1
d2v61g1

Pięciu warszawskich policjantów podejrzanych o współpracę z gangiem pruszkowskim zatrzymano w czwartek na wniosek katowickiej prokuratury okręgowej. Minister zapowiedział, że następne zatrzymania będą dotyczyć nie tylko policjantów. W ramach grupy, która zajmowała się kradzieżą samochodów, zatrzymani już zostali wyżsi urzędnicy samorządowi w Warszawie i urzędnicy państwowi. Ten cały gang - powiedział Biernacki - zostanie skasowany do końca.

Minister oświadczył też, że śledztwa w sprawie głośnych przestępstw - Jacka Dębskiego, generała Papały - zostaną zakończone jeszcze za jego urzędowania.

Zatrzymanym policjantom zarzuca się m.in. przyjęcie dużej sumy pieniędzy od członków grupy, którzy uciekali skradzionym luksusowym autem. Przestępcza działalność trwała od 1994 do 2000 roku. Prokuratura ustaliła, że policjanci za swoje usługi brali od gangu od 500 do 8 tys. dolarów.

Aresztowanie policjantów jest kolejnym etapem sprawy gangu samochodowego z Pruszkowa. W lutym zatrzymano 20 osób związanych z gangiem, 8 kolejnych jest poszukiwanych listami gończymi. Niedługo potem policja wraz z prokuraturą zatrzymały pracowników wydziału komunikacji dzielnicy Warszawa-Mokotów podejrzanych o legalizację skradzionych samochodów.

Prokuratura szacuje, że wszyscy aresztowani oraz nadal poszukiwani uczestniczyli w kradzieży około 500 luksusowych aut o łącznej wartości 50 mln złotych. Zdecydowaną większość z nich skradziono w Warszawie, część na Śląsku. W piątek do sądu trafią wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych policjantów. (kar)

d2v61g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v61g1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj