Trwa ładowanie...
d3ah2pk

Bielsko-Biała: poszukiwany listem gończym przestępca chciał łapówką kupić wolność

Poszukiwany aż dwoma listami gończymi 46-latek wpadł w ręce policji z Bielska-Białej podczas standardowej kontroli drogowej. Kierował samochodem bez uprawnień - robił to mimo sądowego zakazu, a także posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy. Dodatkowo w zamian za wolność próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 1650 euro i 1200 złotych.
Share
Bielsko-Biała: poszukiwany listem gończym przestępca chciał łapówką kupić wolność
Źródło: Policja, Fot: KWP w Poznaniu
d3ah2pk

Policjanci zatrzymali kierującego mercedesem mężczyznę o poranku na ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Prowadzący pojazd od samego początku zachowywał się nerwowo i nienaturalnie, co wywołało podejrzenia u kontrolujących go stróżów prawa. Okazał im dwa sfałszowane egzemplarze prawa jazdy. Policyjna baza danych wykazała, że zatrzymany miał znacznie więcej na sumieniu.

Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi, bo czekała na niego kara ponad roku pozbawienia wolności. Oprócz tego okazało się, że nie miał prawa w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż sąd za jazdę pod wpływem alkoholu nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do 2019 roku.

Tym razem był trzeźwy. Mimo to, będąc świadomym konsekwencji swoich czynów i obawiając się zatrzymania oraz pobytu w areszcie śledczym, usiłował wręczyć bielskim policjantom 1650 euro i 1200 złotych łapówki. Czynił to mimo licznych pouczeń o możliwości popełnienia kolejnego przestępstwa. Funkcjonariusze policji postanowili go zatrzymać.

46-latek usłyszy wkrótce zarzuty przestępstw, za które grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 14 miesięcy spędzi w areszcie śledczym w ramach kary za swoje wcześniejsze czyny.

d3ah2pk

Podziel się opinią

Share
d3ah2pk
d3ah2pk
Więcej tematów