Trwa ładowanie...

Biedroń pisze do papieża Franciszka. "Wierzę, że Kościół nie jest zły"

Robert Biedroń napisał list do papieża Franciszka. Lider Wiosny przypomniał w nim o wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" oraz o wydarzeniach podczas Marszu Równości w Białymstoku. - Wierzę, że Kościół jako wspólnota wiernych nie jest zły - przyznał polityk.

Share
Biedroń pisze do papieża Franciszka. "Wierzę, że Kościół nie jest zły"Źródło: East News, fot: Łukasz Szeląg/Reporter
d2iedeh

Biedroń po wydarzeniach na Podlasiu zapowiadał, że zamierza się zwrócić do Watykanu z prośbą o zajęcie się sprawą. - Uczestnicy marszu zostali brutalnie pobici dlatego, że protestowali przeciwko nienawiści i przemocy, a na ustach mieli jedno hasło: równości praw dla wszystkich, niezależnie od płci czy orientacji seksualnej - napisał lider Wiosny w środę.

Europoseł dodał, że "atmosfera dyskryminacji oraz rosnącej nienawiści - prowadząca do aktów fizycznej przemocy - stoi w konflikcie z podstawowymi wartościami humanistycznymi oraz chrześcijańską ideą miłości bliźniego".

- Wiem, że Wasza Świątobliwość jest sojusznikiem wszystkich tych, którzy walczą o równość, szacunek i świat wolny od przemocy. Niestety, nie można tego powiedzieć o wszystkich przedstawicielach Kościoła Katolickiego w Polsce - przyznaje w liście do papieża europoseł. I przypomina słowa abpa Marka Jędraszewskiego z homilii w intencji Powstańców Warszawskich w Bazylice Mariackiej.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas kazania Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

Biedroń wspomniał także o ogłoszeniu duszpasterskim jednej z białostockich parafii po Marszu Równości. Duchowni pisali wtedy do wiernych z "wyrazami uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją".

d2iedeh

- Chciałbym przekazać Waszej Świątobliwości wyrazy głębokiego zaniepokojenia faktem, że przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce gloryfikują stosowanie przemocy - napisał Biedroń.

Lider Wiosny zwrócił się także do Franciszka o "wyraźne potępienie" wypowiedzi niektórych polskich hierarchów oraz i "wszelkich podobnych" stanowisk przedstawicieli Kościoła Katolickiego, jak i o "reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iedeh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iedeh
d2iedeh
Więcej tematów