Trwa ładowanie...

Białystok. Wypadek podczas próby bicia rekordu Guinnessa

W Białymstoku doszło do próby pobicia rekordu Guinnessa w jeździe na najwyższym rowerze. Zadania podjął się Adam Zdanowicz, który sam skonstruował 7-metrowy dwukołowiec. Niestety mężczyzna upadł na ziemię i trafił do szpitala. Nie wiadomo, jaki jest jego stan.
Share
Białystok. Wypadek na 7-metrowym rowerze podczas bicia rekordu Guinnessa
Białystok. Wypadek na 7-metrowym rowerze podczas bicia rekordu GuinnessaŹródło: Anatol Chomicz / Forum, Fot: RM, Anatol Chomicz / Forum
d1gez66

Adam Zdanowicz chciał pobić rekord Guinnessa w jeździe na najwyższym rowerze. Dotychczas najwyższa wysokość wynosiła 6,15 m. Aby to osiągnąć, trzeba było przejechać 100 m.

Mężczyzna wraz z uczniami SP nr 43 w Białymstoku zbudował 7-metrową konstrukcję w kształcie choinki. W trakcie próby przebrał się za św. Mikołaja, aby promować jedną z akcji charytatywnych.

Przeczytaj: Tragiczny wypadek na Podlasiu. Nie żyją dwie osoby

Białystok. Wypadek na 7-metrowym rowerze podczas bicia rekordu Guinnessa

Niestety, w trakcie próby doszło do wypadku - podaje portal poranny.pl. Po przejechaniu kilku metrów 31-latek spadł z roweru uderzając głową o chodnik. Nie zadziałała lina, która miała stanowić zabezpieczenie.

d1gez66

Zdanowicz trafił do szpitala, w momencie wypadku był przytomny. Nie wiadomo, jaki jest jego stan. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja.

Przeczytaj również: Podlaskie. Matka z 4-miesięcznym dzieckiem potrącona na pasach

Sylwester 2020. Cezary Tomczyk o obostrzeniach: gigantyczny absurd

Źródło: poranny.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gez66

Podziel się opinią

Share
d1gez66
d1gez66
Więcej tematów