Trwa ładowanie...
dcf91nj

Biały Dom potwierdza: Melania Trump przyleci do Polski

Potwierdziły się doniesienia Wirtualnej Polski. Pierwsza Dama USA będzie towarzyszyła swojemu mężowi w wizycie w Polsce. Komunikat w tej sprawie wydał w środę Biały Dom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: Donald Trump (prezydent USA) z małżonką Melanią przylecą do Polski 31 sierpnia
Od lewej: Donald Trump (prezydent USA) z małżonką Melanią przylecą do Polski 31 sierpnia (East News, Fot: MANDEL NGAN/AFP/East News)
dcf91nj

"Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Prezydent i Pierwsza Dama USA wezmą udział w oficjalnych uroczystościach oraz odwiedzą miejsca pamięci w Warszawie" - czytamy w komunikacie. Jako pierwsza pisała o tym Wirtualna Polska.

Biały Dom potwierdził także, że po 3-dniowej wizycie, Donald Trump poleci do Danii. "Wizyty podkreślą historyczne powiązania między Stanami Zjednoczonymi, Polską i Danią, a także gotowość do stawienia czoła wielu wspólnym wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa w regionie" - dodano w komunikacie.

Entuzjazmu z wizyty w Polsce nie krył sam 45. prezydent USA. - Nie mogę się doczekać. Lubię ten naród - powiedział we wtorek w rozmowie z dziennikarzami Donald Trump. Republikanin podkreślił, że to strona polska wystosowała zaproszenie.

dcf91nj

- Obecnie pracujemy nad szczegółami wizyty Pana Prezydenta Trumpa - mówił na briefingu Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Dodał, że pełna lista zagranicznych delegacji, które wezmą w udział w rocznicy wybuchu II Wojny Światowej będzie znana po 15 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: whitehouse.gov

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

dcf91nj

Podziel się opinią

Share
dcf91nj
dcf91nj
Więcej tematów