Trwa ładowanie...
d1phj93

Biały Dom: będziemy kontynuować naciski na Iran

Biały Dom nazwał krokiem naprzód sygnały o możliwym porozumienia między MAEA a Iranem, lecz oświadczył, że będzie dalej naciskał na Teheran, póki nie zobaczy konkretnych działań w kwestii irańskiego programu nuklearnego.

d1phj93
d1phj93

- Obietnice to jedno, działania i spełnienie zobowiązań - to drugie - oświadczył rzecznik Białego Domu Jay Carney, zapytany o oświadczenie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) o tym, że jest bliska podpisania umowy o współpracy z Iranem w sprawie jego programu atomowego.

Rzecznik Białego Domu powiedział, że oświadczenie MAEA jest "bardzo ważne", lecz powtórzył, że Teheran musi dowieść, iż jego kontrowersyjny program ma charakter pokojowy.

Szef MAEA Yukiya Amano poinformował po powrocie z Teheranu, że mimo pozostających pewnych różnic spodziewa się "dość szybkiego" podpisania umowy o współpracy z Iranem w sprawie programu atomowego tego kraju.

W środę w Bagdadzie rozpoczyna się kolejna runda rozmów Iranu na temat jego programu nuklearnego z grupą sześciu światowych mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy).

d1phj93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1phj93
Więcej tematów