Trwa ładowanie...
d4ine1f

Białoruski celnik za szybki dla polskiego

Polskie służby graniczne na przejściu drogowym Bobrowniki-Bierestowica nie są w stanie wytrzymać tempa pracy białoruskich kolegów - poinformowała w środę telewizja państwowa w Mińsku.

Share
d4ine1f

Na Białorusi negatywne reakcje wywołało środowe zamknięcie przez Polskę w związku z rekonstrukcją na ponad rok przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej. Szef przejścia granicznego w Bierestowicy Uładzimir Morchat powiedział telewizji, że białoruskie służby graniczne jeden samochód osobowy odprawiają w ciągu 3 minut. Tymczasem, Polakom potrzeba na to do 10, a nawet 30 minut - stwierdził Morchat.

Telewizja poinformowała, że wraz z zamknięciem przejścia Kużnica Białostocka-Bruzhi, kolejki na sąsiednim przejściu Bieriestowica-Bobrowniki zwiększą się z obecnych 8 godzin do 12. Wyjściem z sytuacji byłoby - według telewizji - zachowanie ruchu samochodów osobowych na przejściu w Kuźnicy, tym bardziej, że wspólne odprawy odbywały się stronie białoruskiej.

Na to jednak nie zgodziła się Polska. Telewizja podkreśliła, że na przejściu w Kozłowiczach niedaleko Brześcia już utworzyła się ogromna kilkukilometrowa kolejka samochodów ciężarowych oczekujących na odprawę. (and)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4ine1f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ine1f
d4ine1f
Więcej tematów