Trwa ładowanie...
dxm068v

Białoruś. Palą i wyrzucają mundury. Bunt funkcjonariuszy i żołnierzy w sieci

Białoruś. W internecie pojawiają się filmy z udziałem funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy buntują się po tym, jak służby brutalnie tłumią protesty w kraju. Na nagraniach widać, jak m.in. niszczą swoje mundury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Kolejny dzień protestów
Białoruś. Kolejny dzień protestów (PAP)
dxm068v

Trwają protesty na Białorusi po wyborach prezydenckich, które wygrał Aleksander Łukaszenka. Pojawiają się zarzuty, że głosowanie zostało sfałszowane. Jego rywalka - Swiatłana Cichanouska - obecnie przebywa na Litwie razem ze swoimi dziećmi. Wszystko wskazuje na to, że została zmuszona do wyjazdu.

Manifestacje są brutalnie tłumione przez białoruskie służby. W starciach z milicją zginęły do tej pory dwie osoby. Wiele tysięcy zostało aresztowanych.

"Białoruś w Polsce może się powtórzyć". Szymon Hołownia podaje jedno "ale"

Białoruś. Bunt żołnierzy i milicjantów w sieci

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiają się filmy oraz zdjęcia, na których widać żołnierzy oraz milicjantów, którzy palą, niszczą, bądź pozbywają się swoich mundurów.

Niszczenie mundurów to nie jedyna forma pokazania solidarności z protestującymi. W Internecie można również znaleźć nagranie, na którym widać, jak jeden z milicjantów zapewnia, że nie skrzywdzi mieszkańców wsi Borowlany.

Z kolei na poniższym filmie funkcjonariusz uznaje wygraną Swiatłany Cichanouskiej. - Złożyłem przysięgę Białorusi i ludziom. Jesteś naszym wybranym prezydentem, czekam na twój rozkaz, aby chronić ludzi - oświadczył mężczyzna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v