ycipk-1xxjai
ycipk-1xxjai

Białoruś: festiwal homoseksualistów w Mińsku


W niedzielę o północy rozpocznie się w Mińsku trzeci festiwal mniejszości seksualnych "Belarus Gay Pride 2001". W programie festiwalu przewidziano seminaria prowadzone przez znanych działaczy ruchu gejowskiego z całego świata, akcje kulturalne i oświatowe oraz wystawę fotografii "Gay Summer".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xxjai

Jak powiedział dziennikarzom lider Białoruskiej Ligi Lambda, Edward Terlecki, w byłym obozie koncentracyjnym z czasów II wojny światowej w Trościńcu pod Mińskiem zaplanowano przeprowadzenie akcji upamiętniającej gejów-ofiary nazizmu. W najbliższy piątek na ulicach białoruskiej stolicy zorganizowana zostanie Parada Miłości.

Dotychczasowe próby propagowania obyczajów gejowskich na Białorusi nie spotykały się ze zrozumieniem milicji. Terlecki oświadczył, że organizatorzy festiwalu nie zamierzają zwracać się do władz o zezwolenie na swoje akcje. Jednocześnie wyraził nadzieję, że władze wyrażą na nie zgodę ponieważ akcje nie będą mieć politycznego charakteru, przestrzegany będzie porządek publiczny, a uczestnicy akcji nie będą zaczepiać mieszkańców i gości stolicy.

Podczas dwóch poprzednich festiwali uczestnicy gejowskich imprez byli rozpędzani przez milicję, a właściciele sal, w których prowadzone miały być seminaria i pokazy, w ostatniej chwili zrywali umowy najmu. (kar)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xxjai

ycipk-1xxjai