Trwa ładowanie...
d30ifye

Białoruś. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz z zakazem wjazdu do kraju. Jest reakcja MSW

Białoruś. Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz nie został wpuszczony do swojego kraju. Teraz głos zabiera tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Share
Białoruś. Arcybiskup mińsko-mohylewski Tadeusz Kondrusiewicz nie mógł przekroczyć granicy
Białoruś. Arcybiskup mińsko-mohylewski Tadeusz Kondrusiewicz nie mógł przekroczyć granicyŹródło: PAP
d30ifye

Pod koniec sierpnia arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz po służbowym pobycie w Polsce nie został wpuszczony na Białoruś. Metropolita mińsko-mohylowski miał znaleźć się na liście osób z zakazem wjazdu do kraju, ale nie podano przyczyny takiego stanu rzeczy. Abp Kondrusiewicz urodził się na Białorusi i posiada białoruskie obywatelstwo.

Białoruś. MSW tłumaczy sprawę abp. Tadeusza Kondrusiewicza

Teraz głos w tej sprawie zabiera białoruskie MSW. Jak powiedział szef Departamentu Obywatelstwa i Migracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi Aleksiej Begun, paszport kościelnego hierarchy "został uznany za nieważny w związku z weryfikacją jego białoruskiego obywatelstwa, ale nie został on pozbawiony obywatelstwa białoruskiego".

d30ifye

Powodem unieważnienia dokumentu miało być "uniknięcie jego nieuzasadnionego użycia". Podano także, że sprawdzane były raporty ws. obcego obywatelstwa abp. Kondrusiewicza. Jak podało MSW, obecnie prowadzone są działania sprawdzające, a kontrola abp. Kondrusiewicza została rozpoczęta jeszcze przed jego wyjazdem z kraju.

Rekonstrukcja rządu. Piotr Mueller o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu i PSL. "Nie ma takich marzeń"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30ifye

Podziel się opinią

Share
d30ifye
d30ifye
Więcej tematów