Trwa ładowanie...

Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach

Zapytaliśmy czytelników Wirtualnej Polski o to, jak zmieniły się ich wynagrodzenia po wejściu w życie Polskiego Ładu. Otrzymaliśmy już ponad pół tysiąca maili od oburzonych Polaków, w tym nauczycieli i mundurowych. Część z nich podzieliła się z nami zdjęciami i wyciągami z kont.

Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d26quj4
d26quj4

We wtorek zadaliśmy czytelnikom Wirtualnej Polski pytanie: A Ty zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie? Odpowiedzi na nie użytkownicy mogą przesyłać na platformę dziejesie.wp.pl. Już po kilku minutach nasza skrzynka mailowa została zalana wiadomościami od oburzonych nauczycieli, mundurowych, przedsiębiorców i emerytów.

Wiadomości spływały do nas przez całą noc, a w ich treści powtarzały się słowa: bezsilność, skandal, oburzenie. Prezentujemy kolejną część skarg naszych czytelników. Niektórzy podzielili się z nami wyciągami z kont i paskami wypłat.

Wciąż czekamy na Wasze wiadomości na platformie dziejesie.wp.pl.

Polacy sprawdzili stan konta. Za mniejsze wypłaty winią PiS

Maile, które dostaliśmy są pełne żalu, ale również złości. Czytelnicy WP jednoznacznie wskazują, kto ich zdaniem jest winien tej sytuacji.

d26quj4

"Oto cała prawda o 'polskim nieładzie'. Pasek z grudnia i stycznia, wszystko obliczone prawidłowo. Pięć lat do emerytury, nauczanie zawodu na poziomie technikum, trzy fakultety zawodowe: mechanika, budownictwo, cnc" - skarży się pani Beata.

Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach dziejesie.wp.pl
Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach Źródło: dziejesie.wp.pl

"Jestem Dyrektorem szkoły. Minister Czarnek kłamie, twierdząc, że kuratorzy nie zgłaszali uwag dotyczących wynagrodzenia nauczycieli. Żaden kurator nie pytał dyrektorów, nie było takich ankiet, jak to zwyczajowo się robi w systemie obsługi kuratoriów - zatem kuratorzy nie mieli absolutnie wiedzy na temat pensji nauczycieli. Większość nauczycieli ma pensje niższe o 200-300zł. To fakt!" - informuje pan Kacper.

"Od skończenia 20. roku życia pracuję, czyli 25 lat. Od 16 lat jestem policjantem. W tym roku obiecano mi 500 zł podwyżki od 1 stycznia. W zeszłym roku miałem dostać 300 zł od 1 stycznia. W roku 2021 nie dostałem ani grosza, natomiast w 2022 rząd PiS okradł mnie na kwotę 64 zł miesięcznie. Nigdy żaden rząd nie zabrał mi ani złotówki z wypłaty" - napisał pan Arek. "Ludzie nigdy więcej nie popełnijcie błędu, który nazywa się PiS" - dodał.

d26quj4

"Niestety i mnie spotkało to nieszczęście. Obniżka mojej pensji to 270 zł" - donosi Pan Jacek.

Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach dziejesie.wp.pl
Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach Źródło: dziejesie.wp.pl

"Jestem nauczycielką matematyki z 39 letnim stażem pracy. Na 'polskim nieładzie' straciłam 88,59 zł mimo, iż złożyłam stosowne oświadczenie. Dlatego podejmuję decyzję o odejściu z zawodu, który był moją pasją. Od czasu reformy Zielińskiej jest natomiast ciągłym cyrkiem! – nauczycielka spod Piątnicy (woj. Podlaskie).

Major Służby Ochrony Państwa - 380 zł mniej. W służbie panuje złość i rozgoryczenie.

Pan Szymon

"Moja pensja jako nauczyciela akademickiego jest niższa o prawie 400 zł. Po 5 latach pracy wróciłam do początkowej pensji, plus nie mam już nadgodzin, którymi wyrabiałam druga pensje. Jestem adiunktem na państwowej uczelni wyższej. I nawet jeżeli to zwykły jednorazowy błąd, to czuje totalne zażenowanie, bo te zarobki przy obecnej inflacji to porażka" - żali się pani Kinga.

Wyplata w grudniu - 3600, w styczniu w Polskim Ładzie - 3400. Odbierają chęci do pracy cała garścią.

Pan Jarek, Strażak.

"Przelew z grudnia i stycznia bez ulgi klasy średniej" - żołnierz.

Źródło: dziejesie.wp.pl
Bezsilność i oburzenie. Czytelnicy WP o swoich wynagrodzeniach

"Pracuję w Państwowej Straży Pożarnej 11 lat, narażam życie zdrowie, by pomagać ludziom. Wyplata w grudniu – 3600, w styczniu w Polskim ładzie - 3400. Odbierają chęci do pracy cała garścią. Wszystko idzie w sklepach w górę, a pensje w dół. Żebym wiedział, że tak będzie, żadnych dokumentów z klasy średniej bym nie podpisywał" – napisał pan Jarek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26quj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26quj4
Więcej tematów