Trwa ładowanie...

Bezprecedensowe badanie NASA. Wyrzucili w kosmos bakterie coli

NASA wyrzuciła w kosmos bakterie coli. Celem badania ma być sprawdzenie, czy te uodpornią się na działanie antybiotyków.

Share
Bezprecedensowe badanie NASA. Wyrzucili w kosmos bakterie coliŹródło: Wikimedia Commons CC0
d42rcwc

Naukowcy przy okazji planów długoterminowych misji, muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób działają bakterie w przestrzeni kosmicznej. Wyrzucono je w przestrzeń kosmiczną z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Obecnie uważa się, że przy braku grawitacji bakteria może zwiększyć odporność na działanie antybiotyków - jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, to będzie poważny problem dla astronautów. - Jeśli tak się faktycznie stanie, będziemy musieli nad tym problemem popracować. Poznamy gen odpowiedzialny za uodparnianie się bakterii i podejmiemy środki zaradcze - zapowiada A. C. Matin z uniwersytetu Stanforda.

- Jeśli chcemy poważnie podejść do eksploracji kosmosu, musimy dowiedzieć się jak najwięcej na temat wpływy mikrograwitacji na najważniejsze ludzkie organy - dodał.

d42rcwc

Zdaniem naukowców, w warunkach mikrograwitacji w bakterie wywołają napięcie, które to z kolei powinno prowadzić do uruchomienia systemów obronnych. W podobny sposób zachowują się te bakterie na ziemi po podaniu tradycyjnych antybiotyków. Poznając sposób ich działania w kosmosie, możemy również lepiej zrozumieć działanie tego procesu na ziemi.

Ostatecznie naukowcy będą chcieli opracować odpowiednią dawkę antybiotyku stosowanego wobec astronautów.

d42rcwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rcwc
d42rcwc
Więcej tematów