Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne w WCRS

Każdy wrocławianin może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach antydyskryminacyjnych, aby dowiedzieć się, czy i jakimi stereotypami się posługuje, a także zdobyć wiedzę, skąd bierze się dyskryminacja.

Share
Bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne w WCRS
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d2ygfmb

Celem warsztatów Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja jest uświadomienie jak łatwo jest wpaść w pułapkę dyskryminacji. W trakcie zajęć uczestnicy wykonują proste ćwiczenia, dzięki którym samodzielnie odkrywają, jakimi stereotypami posługują się na co dzień. Stereotypy są różnego rodzaju uproszczeniami, które mogą zamienić się w uprzedzenia, by w kolejnej fazie doprowadzić do dyskryminacji drugiego człowieka.

- "Umysł jest jak spadochron, nie działa jeśli nie jest otwarty" - słowa Franka Zappy uczyniliśmy naszą myślą przewodnią, ponieważ zgodnie z tą sentencją naszym celem jest otwieranie umysłów na wiedzę z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy także umożliwić mieszkańcom integrację i pozwolić im na rozwój osobisty oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy - tłumaczą organizatorzy.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i przekazuje wiedzę podstawową. Podczas warsztatu zadawane będą kluczowe pytania dla dialogu międzykulturowego - czy ja dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak sobie radzić z dyskryminacją?

Terminy najbliższych warsztatów:
28 października 2015 r., godz. 16.30-18.30;
18 listopada 2015 r., godz. 13.30-15.30.

d2ygfmb

Podziel się opinią

Share
d2ygfmb
d2ygfmb
Więcej tematów