Trwa ładowanie...

Bezpłatne badania na nosicielstwo wirusa HCV w Katowicach

W poniedziałek 28 lipca na całym świecie obchodzony będzie Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby. Z tej okazji w Katowicach i czterech innych miastach Polski można będzie bezpłatnie się zbadać.

Share
Bezpłatne badania na nosicielstwo wirusa HCV w Katowicach
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
djpc3l5

Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C to podstępny wirus. Zakażenie przez wiele lat może pozostać w ukryciu, a nieleczone doprowadza do marskości i raka wątroby. Z powodu HCV rocznie umierają setki tysięcy ludzi na całym świecie. Nie można lekceważyć zagrożenia, zwłaszcza, że wirusowe zapalenie wątroby typu C można skutecznie leczyć. Według najnowszych badań w Polsce żyje ok. 200 tys. osób zakażonych HCV, z czego 85 proc. o tym nie wie.

Do zarażenia się może dojść w jakiejkolwiek sytuacji związanej z naruszeniem ciągłości skóry, zwłaszcza w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich, przy okazji drobnych urazów, w placówkach opieki zdrowotnej, czy też podczas wykonywania tatuażu albo nawet sporadycznego przyjęcia dożylnych narkotyków.

djpc3l5

W związku z Światowym Dniem Wirusowego Zapalenia Wątroby Fundacja "Gwiazda Nadziei" z Katowic, zorganizowała akcję bezpłatnych badań przesiewowych anty-HCV.

Aby sprawdzić czy miało się kontakt z HCV, wystarczy przyjść w poniedziałek 28 lipca do jednej z placówek i poddać się badaniu, które polega na pobraniu krwi. Liczba badań jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W akcji biorą udział następujące katowickie Laboratoria "Diagnostyka": - ul. Karłowicza 11 (w godzinach 7.30-14.30)
- ul. Koszarowa 3 (w godzinach 7.00-17.30)

- ul. Markiefki 87 (całą dobę)

djpc3l5

- ul. 1000-lecia 90 (w godzinach 7.30-9.00)

- ul. Miła 7b (w godzinach 7.30-10.30)

- Plac wolności 1/1 (w godzinach 7.00-17.00)

- ul. Mikołowska 53a (w godzinach 7.00-19.00)

- Każda osoba, która otrzyma pozytywny wynik badania może skontaktować się z biurem Fundacji pod nr tel. 609719122lub pod adresem e-mail fundacja@gwiazdanadziei.pl w celu uzyskania informacji na temat dalszej diagnostyki i leczenia – zapewniają pracownicy fundacji Gwiazda Nadziei.

Poza Katowicami bezpłatne badania będzie można wykonać także w Częstochowie, Krakowie, Warszawie i Szczecinie.

djpc3l5

Podziel się opinią

Share
djpc3l5
djpc3l5
Więcej tematów