Trwa ładowanie...
d2mbrhh

Bezmyślna zabawa 16-latka. Oślepiał laserem pilotów samolotów

Policja zatrzymała nastolatka, który dla zabawy oślepiał laserem pilotów samolotów pasażerskich lądujących na poznańskim lotnisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezmyślna zabawa 16-latka. Oślepiał laserem pilotów samolotów
(WP.PL)
d2mbrhh

- Podchodzący do lądowania piloci dużego samolotu pasażerskiego z Turcji oraz mniejszego samolotu z Włoch zgłosili wieży kontroli, że ktoś z ziemi oślepia ich wiązką lasera - infromuje WP.PL Dawid Marciniak z wielkopolskiej policji.

Sprawą zajęła się straż graniczna, która otrzymała informacje, skąd najprawdopodobniej kierowana była wiązka lasera. Przeszukali sąsiadujące z lotniskiem ogrody działkowe, gdzie zatrzymali 16-letniego mieszkańca Poznania. Następnie przekazano go policji. Chłopak nie zdawał sobie sprawy, że złamał prawo.

- Jego zachowanie nosi znamiona przestępstwa, to jest sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Grozi za to kara do 8 lat więzienia - wyjaśnia Marciniak. - Na szczęście nikomu nic się nie stało i kapitanowie bezpiecznie wylądowali - dodaje.

Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego, który ma zdecydować o losie 16-latka.

Policja apeluje do wszystkich rodziców, aby zwracali uwagę na to co w czasie wakacji robią ich dzieci. W tym przypadku skończyło się niegroźnie, ale gdyby wiązka lasera trafiła pilota w oko, mogło dojść do tragedii.

d2mbrhh

Podziel się opinią

Share
d2mbrhh
d2mbrhh
Więcej tematów