Trwa ładowanie...
d4m0qgo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bezdomny otrzyma 100 tys. dolarów za pomoc w schwytaniu zbiegów

• Bezdomny mężczyzna z San Francisco dostanie 100 tys. dolarów od policji
• To nagroda za pomoc w ujęciu dwóch zbiegów z więzienia
• Mężczyzna rozpoznał poszukiwanych więźniów i wezwał policję
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezdomny otrzyma 100 tys. dolarów za pomoc w schwytaniu zbiegów
(Wikipedia, Fot: BrokenSphere)
d4m0qgo

Bezdomny z San Francisco otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów za pomoc policji w schwytaniu dwóch więźniów, którzy w styczniu uciekli z zakładu karnego - podają amerykańskie media.

Matthew Hay-Chapman w wiadomościach zobaczył zdjęcia zbiegów, których później zauważył w skradzionej półciężarówce, o czym poinformował policję.

Mężczyźni sześć dni wcześniej uciekli z więzienia w mieście Santa Ana, w hrabstwie Orange, co postawiło w stan gotowości policję w Kalifornii.

d4m0qgo

Cała nagroda w wysokości 150 tys. dolarów została podzielona między cztery osoby, ale to bezdomny otrzyma największą jej część.

Według dziennika "San Francisco Chronicle" w dniu aresztowania mężczyzn Hay-Chapman mieszkał w parku Golden Gate Park w San Francisco. Choć jest on bezdomny, to codziennie czyta wiadomości w internecie lub w gazetach - pisze "Chronicle", według którego Hay-Chapman ma 55 lat.

Po 15 tys. dolarów dostaną dwaj pracownicy jednego z supermarketów, którzy zawiadomili policję, gdyż zaalarmowały ich nagrania z monitoringu, na których widać było dwóch mężczyzn zachowujących się w podejrzany sposób.

20 tys. dolarów trafi do mieszkańca Los Angeles, którego półciężarówkę ukradli uciekinierzy. Umieścił on w internecie ogłoszenie o sprzedaży pojazdu i gdy jeden z mężczyzn nie zwrócił mu samochodu po jeździe testowej, zadzwonił na policję.

d4m0qgo

Hay-Chapman zauważył zbiegów w skradzionej półciężarówce obok sklepu w San Francisco i poinformował o tym będących w pobliżu funkcjonariuszy, dzięki czemu udało się zatrzymać dwóch uciekinierów. Trzeci poddał się dzień wcześniej.

Taksówkarz, który był przez tydzień przetrzymywany przez tych mężczyzn jako zakładnik, nie otrzyma żadnej z części nagrody.

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów