PolskaBez alkoholu na Przystanku Woodstock

Bez alkoholu na Przystanku Woodstock

Nowością na tegorocznym Przystanku
Woodstock będą strefy bez alkoholu. W miejscach tych nie będzie
można pić nawet piwa - poinformował we szef Fundacji
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak.

Bez alkoholu na Przystanku Woodstock
Źródło zdjęć: © AFP

W Kostrzynie nad Odrą odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne związane z "Przystankiem".

Na temat zabezpieczenia i szczegółów technicznych tej imprezy szef WOŚP i jego współpracownicy rozmawiali z władzami miasta i pracownikami Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego, policjantami i strażakami.

Jak wyjaśnił Owsiak, strefy bez alkoholu mają sprawić by młodzież w miejscach gdzie się bawi, prowadzi dyskusje i spotkania np. na terenie Akademii Sztuk Przepięknych nie wnosiła alkoholu.

Nawet firma, która przyjeżdża do nas z piwem będzie miała taki napis, po raz pierwszy się to pojawi - "pij z głową" (napis ten będzie na puszkach piwa sprzedawanych na woodstockowym polu i to jest chyba bardzo ważny akcent - powiedział Owsiak.

Przystanek mają odwiedzić w tym roku wyjątkowi goście. Szef WOŚP powiedział, że planowany jest m.in. "dialog trzech religii". Przyjadą m.in. abp Józef Życiński z Lublina i naczelny rabin RP Michael Schudrich.

Na Woodstocku będzie też trzech laureatów Wiktorów - Borys Szyc, Tomasz Lis oraz Tomasz Sekielski. Młodzież będzie też miała okazję spotkać się z ludźmi teatru i kina.

Organizatorzy Przystanku cały czas pracują nad repertuarem muzycznym imprezy. Walczymy o kilka zespołów i dogadujemy już teraz szczegóły (...) w ciągu dwóch tygodni będziemy mogli po raz pierwszy ogłosić wcześniej 90% muzyki - powiedział Owsiak.

Przystanku Woodstock nie będzie można w tym roku obejrzeć na żywo w telewizji publicznej.

Na żywo, tak jak było o pierwszej w nocy takiej relacji w TVP nie przewidujemy, zobaczymy czy taka relacja ukaże się w TVN. Dopiero trwają rozmowy z szefami TVN-u - powiedział Owsiak.

Szef WOŚP dodał, że ostatnio rozmawiał z prezesem TVP. Z rozmowy tej wynika, że na Przystanku Woodstock TVP "będzie na pewno obecna w formie reportaży i dziennikarskiej" - powiedział Owsiak. Poinformował też, że spotkanie z prezesem Andrzejem Urbańskim "było miłe i serdecznie". Padło pytanie gdzie robimy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes Urbański zaoferował TVP jako to miejsce, gdzie możemy ten finał organizować i to jest bardzo miłym gestem - powiedział Owsiak.

Tegoroczny XIII Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia - po raz czwarty - w granicznym Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie).

Na organizację tegorocznej edycji Przystanku WOŚP zamierza wydać z własnego budżetu nie więcej niż 1,5 mln zł. Pieniądze nie będą pochodzić ze styczniowej zbiórki. Organizacja imprezy pochłonie ok. 4 mln zł, pozostałe środki wyłożą sponsorzy.

Na ubiegłorocznym Przystanku Woodstock na dużej scenie przez dwa dni zagrało ok. 30 zespołów. Z szacunków policji wynika, że imprezę odwiedziło ok. 150 tys. młodych ludzi.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w 1995 roku w miejscowości Czymanowo nad jeziorem Żarnowieckim. Kolejny odbył się w Szczecinie, a od 1997 do 2003 r. impreza gościła w Żarach (Lubuskie), by w końcu przenieść się do Kostrzyna nad Odrą, również w tym regionie.

Przystanek Woodstock jest organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która chce w ten sposób podziękować wszystkim za udział w corocznej akcji zbierania pieniędzy na potrzeby leczenia dzieci w polskich szpitalach.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)