Trwa ładowanie...
d3af39p

Betlejem: rozwiązanie kryzysu bliskie

Rozwiązanie trwającego od pięciu tygodni konfliktu wokół Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem nastąpi w ciągu najbliższych godzin - podały we wtorek palestyńskie i izraelskie źródła.

Share
d3af39p

W Betlejem prowadzone są ostatnie konsultacje izraelsko-palestyńsko-amerykańskie nad dopracowaniem szczegółów porozumienia.

Radio izraelskie poinformowało, że koło Bazyliki stoją dwa autokary wojskowe, którymi - zgodnie z porozumieniem - 13 Palestyńczyków przewiezionych zostanie na lotnisko Ben Gurion, a następnie wydalonych za granicę.

26 Palestyńczyków ma stanąć przed palestyńskim sądem, a osiemdziesięciu zostanie po przesłuchaniu zwolnionych do domu.

d3af39p

Nadal nie jasne, czy deportowani Palestyńczycy zostaną przewiezieni bezpośrednio do Włoch, czy może najpierw do Egiptu.

Liderzy Hamasu i ruchu Fatah skrytykowali władze palestyńskie za zgodę na deportowanie członków tych organizacji za granicę. Z kolei Rada Żydowskich Osadników oświadczyła, że jest przeciwna, aby palestyńscy terroryści zostali przewiezieni do Strefy Gazy.

Izraelski minister obrony Ben Eliezer oświadczył, że wojsko wycofa się z rejonu Bazyliki, oraz z całego Betlejem i Beit Dżala, zaraz po wywiezieniu dwóch grup palestyńskich bojowników. Konwój ma być pilotowany przez samochody konsulatu USA w Jerozolimie. (and)

d3af39p

Podziel się opinią

Share
d3af39p
d3af39p
Więcej tematów