Trwa ładowanie...
d203q78

Betlejem: dziennikarzom odebrano akredytacje

W palestyńskiej części Betlejem izraelski oficer skonfiskował 17 akredytacji prasowych dziennikarzy z agencji Reuters, Associated Press, CNN i innych międzynarodowych mediów. Dziennikarze pracują od trzech tygodni na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Share
d203q78

Izraelski oficer oświadczył, że wjechali na teren zamknięty i nie powinni tam przebywać. Nakazał zwrócić dziennikarzom, wydane przez izraelskie władze, akredytacje, które uprawniały ich do przekraczania przejść granicznych w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

Oficer tłumaczył zaniepokojonym dziennikarzom, że ich akredytacje zostaną sprawdzone przez służby wojskowe i wkrótce zwrócone. Dziennikarze mieli zaczekać na zwrot akredytacji w hotelu, w którym się zatrzymali. Akredytacji jednak jak dotąd nie zwrócono.

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że sprawdza doniesienia o zatrzymaniu akredytacji zagranicznych dziennikarzy. Związek Zagranicznych Mediów z Jerozolimy zamierza złożyć w tej sprawie protest do zwierzchnictwa armii.

Wojsko Izraela ogłosiło Betlejem zamkniętą strefą militarną 2 kwietnia w związku z falą palestyńskich zamachów bombowych. (aka)

d203q78

Podziel się opinią

Share
d203q78
d203q78
Więcej tematów