WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
gwałt
27-10-2006 (18:10)

Bestry zrezygnował z szefowania klubem RLN

Poseł Jan Bestry złożył rezygnację
z pełnienia funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Ruchu
Ludowo-Narodowego (RLN) - poinformował pełniący obowiązki
szefa klubu Józef Cepil.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W czwartek "Fakty" TVN podały, że w czerwcu 1983 roku Bestry został skazany na rok i sześć miesięcy więzienia, w zawieszeniu na trzy lata, za "spowodowanie naruszenia czynności narządów ciała". Chodzi o zdarzenie z 1982 r., gdy Bestry pracował jako konduktor w pociągu relacji Szczecin-Poznań. Bestry miał wtedy - według "Faktów" - zgwałcić podróżną.

Przed audycją w czwartek po południu Cepil poinformował dziennikarzy, że Bestry został przewieziony do szpitala z podejrzeniem zawału serca.

W zeszłym tygodniu "Super Express" napisał, że Bestry - lider Ruchu Ludowo-Narodowego, który zapewnia rządowi sejmową większość, stracił w latach 80. pracę za molestowanie nieletnich dziewcząt. Bestry uznał zarzuty za bezpodstawne i zapowiedział podanie gazety do sądu za odmowę opublikowania jego sprostowania.

WP

Bestry poinformował wtedy, że do czasu wyjaśnienia sprawy nie będzie pełnił obowiązków szefa klubu RLN. Przejął je poseł Józef Cepil.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział wyjaśnienie sprawy Bestrego. Szef sejmowej komisji infrastruktury Janusz Kołodziej (LPR) złożył wniosek o pilne zwołanie posiedzenia komisji w celu złożenia wyjaśnień przez Bestrego (jest jej wiceszefem). Lider LPR Roman Giertych zaapelował zaś do Bestrego o złożenie mandatu poselskiego.

Polub WP Wiadomości
WP
WP