Trwa ładowanie...
d2thij9

Bestialskie zabójstwo 19-letniej Dominiki. Ruszył proces przeciw Zbigniewowi R.

Przed wrocławskim Sądem Okręgowym ruszył proces 45-letniego Zbigniewa R., oskarżonego o brutalne zabójstwo 19-letniej Dominiki spod Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie) w listopadzie 2014 r. Morderca zadał młodej dziewczynie 48 ciosów nożem, a następnie znieważył jej zwłoki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bestialskie zabójstwo 19-letniej Dominiki. Ruszył proces przeciw Zbigniewowi R.
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2thij9

Ta zbrodnia popełniona w listopadzie ubiegłego roku na Dolnym Śląsku wstrząsnęła całą Polską. Ciało 19-letniej Dominiki, pochodzącej z miejscowości Komorniki obok Środy Śląskiej, znaleziono 18 listopada 2014 r. w rowie wzdłuż drogi właśnie między Środą Śląską a Komornikami. Dziewczyna wracała do domu z korepetycji z języka angielskiego – nigdy jednak do niego nie dotarła.

Brutalnej zbrodni na nastolatce dokonano według ustaleń śledczych dzień wcześniej, 17 listopada 2014 r. Nad wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zabójstwa i ustalenia jego sprawcy pracował intensywnie specjalnie powołany przez komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu zespół dochodzeniowo-śledczy. W wyniku jego prac, miesiąc po zbrodni, 18 grudnia 2014 r. zatrzymano 45-letniego Zbigniewa R., mieszkańca powiatu średzkiego.

- 45-latek usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia oraz wziął udział w wizji lokalnej, podczas której dokładnie wskazał miejsce dokonania zbrodni i szczegółowo opisał jej przebieg – mówiła w grudniu 2014 r. podczas rozmowy z Wirtualną Polską Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

d2thij9

Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące, a w maju 2015 r., po zakończonej ośmiotygodniowej obserwacji zatrzymanego, biegli uznali, że nie ma powodów, by podważać jego poczytalność w momencie popełnienia bestialskiego czynu.

Dziś, 6 sierpnia 2015 r. odbyła się pierwsza rozprawa w procesie przeciwko Zbigniewowi R. Podczas niej prokurator Bartosz Biernat odczytał akt oskarżenia, a zawarte w nim szczegóły popełnienia zbrodni były wstrząsające.

- Działając ze szczególnym okrucieństwem oraz w bezpośrednim zamiarze zgwałcenia i pozbawienia życia, zaszedł podstępnie pokrzywdzoną od tyłu, złapał ją za ramiona i zepchnął do przydrożnego rowu melioracyjnego, gdzie następnie obezwładnił ją, terroryzował, a następnie zadał jej co najmniej 48 ciosów nożem. Bezpośrednio bo zabiciu Dominiki G. obnażył i znieważył jej zwłoki – mówił prokurator Biernat.

Na sali rozpraw obecny był oskarżony, jak również rodzice zamordowanej Dominiki. Pełnomocnik rodziny 19-latki powiedział, że celem ich jest to, by R. o przedterminowe opuszczenie więzienia starać mógł się dopiero po 30 latach odsiadki.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Zbigniewowi R. grozi od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2thij9

Podziel się opinią

Share
d2thij9
d2thij9
Więcej tematów