Trwa ładowanie...

Berlusconi znowu w sądzie. Nie chodzi o "bunga bunga"

Premier Włoch Silvio Berlusconi przybył do sądu w Mediolanie na proces, w którym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa. Udział w rozprawie uznano za wydarzenie wyjątkowe, bo w kraju trwają wybory samorządowe.
Share
Berlusconi znowu w sądzie. Nie chodzi o "bunga bunga"
Źródło: AFP
d23l1eq

W przeciwieństwie do czterech poprzednich wizyt szefa rządu w gmachu mediolańskiego sądu, które kończyły się wiecami jego zwolenników i przeciwników oraz ostrymi słowami, jakie kierował pod adresem prokuratury, w poniedziałek przed budynkiem panuje znacznie większy spokój. Przyszło tam około dziesięciu osób z transparentami przeciwko Berlusconiemu. "Jesteś naszą hańbą" - taki napisał widniał na jednym z nich.

Zabrakło natomiast tłumu zwolenników szefa rządu, do których mediolański oddział jego partii Lud Wolności zaapelował o powstrzymanie się, w związku z wyborami, przed wszelkimi manifestacjami poparcia i respektowanie ciszy wyborczej.

Premier oskarżony jest o wręczenie 600 tysięcy dolarów łapówki adwokatowi Davidowi Millsowi w zamian za złożenie przez niego korzystnych dla niego zeznań w postępowaniach, dotyczących innych zarzutów.

d23l1eq

Podziel się opinią

Share
d23l1eq
d23l1eq
Więcej tematów