ycipk-29xjw5

Berlin. Niemcy tłumnie zaprotestowali przeciwko antysemityzmowi

Ulicami stolicy Niemiec przeszedł wielotysięczny marsz, w ramach którego uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec antysemityzmu. Podobne manifestacje odbyły się też m.in. w Hamburgu i Marburgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W berlińskim pochodzie wzięły udział tysiące osób
W berlińskim pochodzie wzięły udział tysiące osób (PAP)
ycipk-29xjw5

W berlińskim marszu wzięło udział ok. 10 tys. ludzi. Pochód ruszył z symbolicznego miejsca - placu Bebelplatz, gdzie w 1933 roku sympatyzujący z Adolfem Hitlerem studenci spalili tysiące niezgodnych z nazistowską ideologią książek.

Uczestnicy manifestacji nieśli izraelskie flagi i bannery z hasłami "Nie - dla nazistów", czy "Prawicowy terror zagraża naszemu społeczeństwu". Marsz zakończył się przed synagogą w centrum Berlina.

ycipk-29xjw5

Protesty stanowiły odpowiedź na atak, do którego doszło w środę w pobliżu synagogi w Halle. 27-letni uzbrojony neonazista Stephan Balliet próbował wedrzeć się do środka świątyni. Po nieudanej próbie sforsowania drzwi świątyni otworzył ogień do ludzi na ulicy. W wyniku ataku zginęły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne.

Napastnik został schwytany przez policję. Przyznał się do popełnionych zbrodni i przyznał, że popełnił ją z pobudek antysemickich.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

ycipk-29xjw5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29xjw5

ycipk-29xjw5
ycipk-29xjw5