Trwa ładowanie...
Berlin

Berlin. Niemcy tłumnie zaprotestowali przeciwko antysemityzmowi

Ulicami stolicy Niemiec przeszedł wielotysięczny marsz, w ramach którego uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec antysemityzmu. Podobne manifestacje odbyły się też m.in. w Hamburgu i Marburgu.

Share
Berlin. Niemcy tłumnie zaprotestowali przeciwko antysemityzmowi
Źródło: PAP
d8qycyl

W berlińskim marszu wzięło udział ok. 10 tys. ludzi. Pochód ruszył z symbolicznego miejsca - placu Bebelplatz, gdzie w 1933 roku sympatyzujący z Adolfem Hitlerem studenci spalili tysiące niezgodnych z nazistowską ideologią książek.

Uczestnicy manifestacji nieśli izraelskie flagi i bannery z hasłami "Nie - dla nazistów", czy "Prawicowy terror zagraża naszemu społeczeństwu". Marsz zakończył się przed synagogą w centrum Berlina.

Protesty stanowiły odpowiedź na atak, do którego doszło w środę w pobliżu synagogi w Halle. 27-letni uzbrojony neonazista Stephan Balliet próbował wedrzeć się do środka świątyni. Po nieudanej próbie sforsowania drzwi świątyni otworzył ogień do ludzi na ulicy. W wyniku ataku zginęły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne.

d8qycyl

Napastnik został schwytany przez policję. Przyznał się do popełnionych zbrodni i przyznał, że popełnił ją z pobudek antysemickich.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8qycyl

Podziel się opinią

Share
d8qycyl
d8qycyl
Więcej tematów